WP

Pies George'a H.W. Busha wzruszył miliony. Wiadomo, gdzie trafi

Zdjęcie Sully'ego, psa George'a H.W. Busha, leżącego przy trumnie pana, obiegło cały świat. Zwierzę nie zostanie z jego rodziną - wróci do pracy z weteranami w Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda. Co będzie robić Sully?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sully'ego zna cały świat
Sully'ego zna cały świat (Instagram.com)
WP

Nie ma chyba osoby, której nie wzruszyła fotografia psa zmarłego prezydenta USA. Potem wszyscy widzieli jeszcze, jak smutnym wzrokiem patrzy na trumnę pana w czasie jego pogrzebu. Tysiące polubień i komentarzy mówiły jedno: Sully to wyjątkowy czworonóg, który naprawdę kochał swojego opiekuna.

Niedługo Sully trafi do ośrodka dla weteranów, wcześniej spędzi święta z innymi psami, trenowanymi przez organizację non profit American VetDogs.

WP

Jak czytamy na stronie internetowej, organizacja stara się "zapewnić zwiększoną mobilność i niezależność weteranom i członkom czynnej służby, co pozwala im znów żyć z dumą i zaufaniem do samych siebie". Sully jako pies terapeutyczny będzie wspierać rannych żołnierzy w powrocie do zdrowia. Chodzi przede wszystkim o wojskowych, którzy są po amputacjach kończyn.

Labrador dołączył do Busha w czerwcu 2018 roku. W tym czasie polityk poruszał się na wózku inwalidzkim z powodu choroby Parkinsona. Do zadań Sully'ego należało otwieranie drzwi byłemu prezydentowi czy wezwanie pomocy. Bush przedstawił swojego towarzysza światu za pośrednictwem Twittera, udostępniając zdjęcie z podpisem: "Z wielką radością witam najnowszego członka naszej rodziny. Pięknego i pięknie wyszkolonego. Nie moglibyśmy być bardziej wdzięczni, zwłaszcza za oddanie naszym weteranom".

WP

Mimo że Sully i prezydent spędzili razem tylko kilka miesięcy, łączyła ich silna więź. Nie wiadomo jeszcze, do kogo trafi pies, ale pewne jest, że świat o nim nie zapomni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: WP Ekspress - Projekt "Powroty" Wydanie: 21 listopada 2018

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP