Trwa ładowanie...

Pigułki antykoncepcyjne zmniejszą Twoją atrakcyjność

Choć to zaskakujące, stosowana przez kobietę antykoncepcja może wpływać na jej... atrakcyjność. Potwierdzają to badania nad wpływem środków hormonalnych na życie seksualne człowieka.

Share
Pigułki antykoncepcyjne zmniejszą Twoją atrakcyjnośćŹródło: Thinkstockphotos
d2jtsp8

Choć to zaskakujące, stosowana przez kobietę antykoncepcja może wpływać na jej... atrakcyjność. Potwierdzają to badania nad wpływem środków hormonalnych na życie seksualne człowieka. Okazuje się, że mężczyznom bardziej podobają się kobiety, które nie stosują antykoncepcji. Dlaczego?

W dni płodne ciało kobiety wysyła określone sygnały, na które tak silnie reagują mężczyźni. Hormony zaburzają naszą naturalną biologiczną właściwość. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zakłóca komunikację zapachową i osłabia sygnały chemiczne, które ciało kobiety wysyła w dni płodne. Przez to mężczyźni odbierają kobiety jako mniej atrakcyjne.

Potwierdza to eksperyment przeprowadzony wśród egzotycznych tancerek. Największe napiwki otrzymywały te kobiety, które nie stosowały antykoncepcji hormonalnej i były w fazie owulacji. Tancerki przyjmujące pigułki otrzymywały nawet dwa razy mniej napiwków dziennie.

Inne badanie potwierdziło, że mężczyźni najwyżej oceniają zapach swoich partnerek podczas dni płodnych.

Najnowsze odkrycie naukowców wzbudziło spore kontrowersje. Naukowcy zapewniają jedynie, że chcą, aby kobiety podejmowały decyzję o antykoncepcji całkiem świadomie.

d2jtsp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jtsp8
d2jtsp8