ycipk-4b7x8l

Plany lekcji zaskoczyły uczniów i rodziców. Frustracja niesie się po sieci

3 września przypadł w tym roku pierwszy dzień szkoły. Nie wcześniej niż tego dnia uczniowie i ich rodzice postawieni zostali przed faktem dokonanym, któremu na imię plan lekcji. A z planów tych wynikają liczne frustracje dotyczące organizacji nauki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plany lekcji zaskoczyły uczniów i rodziców. Frustracja niesie się po sieci
Plany lekcji zaskoczyły uczniów i rodziców. Frustracja niesie się po sieci (123RF)
ycipk-4b7x8l

Jak wynika z publikowanych w internecie komentarzy, jednym z największych zaskoczeń dla rodziców jest liczba godzin religii. W wątku zapoczątkowanym przez "supernianię" Dorotę Zawadzką, matki zwracają uwagę między innymi na to. Rzeczywiście pierwszaki mają dwie godziny religii, a tylko jedną zajęć komputerowych. Religia wymieniana jest także jako problem, bo znajduje się np. w środku zajęć szkolnych (przez co dzieci nie chodzące na nią nie mogą dłużej zostać w domu albo wcześniej wyjść ze szkoły).

ZOBACZ TEŻ: Wybrałam się na rozpoczęcie roku szkolnego. Takich strojów się nie spodziewałam

Tymczasem etyka często znajduje się w planie oddzielona przerwą od reszty zajęć, co jest dużym problemem zwłaszcza dla młodszych dzieci, które nie mogą czekać aż tak długo na lekcje.

ycipk-4b7x8l

Innym pojawiającym się problemem jest zbyt mała długość przerw, tak niezbędnych naszym dzieciom w regeneracji przed kolejną porcją przyswajanego materiału. Okazuje się jednak, że jeszcze nie wszystko postanowione, bo... w niektórych szkołach w ogóle brak planu lekcji. "Dzieci (kl. V) dostały plan lekcji tylko na wtorek i środę. Powód?! Względy organizacyjne! Za dużo uczniów za mało sal lekcyjnych- grono pedagogiczne wciąż myśli jak to ogarnąć?! (dwa miesiące - czasu nie starczyło)" – pyta jedna z matek.

A czym Was zaskoczył plan lekcji Waszych dzieci? Dajcie nam znać przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4b7x8l

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4b7x8l

ycipk-4b7x8l
ycipk-4b7x8l