Trwa ładowanie...
Partnerem treści jest Apart.pl

Podwójnie wyjątkowy dzień, czyli zaskocz ją w walentynki i uklęknij na jedno kolano

Planujesz oświadczyć się swojej wybrance i zastanawiasz się, jak to zrobić, by wszystko wyszło idealnie? Zbliżające się walentynki są ku temu doskonałą okazją! W końcu nie ma w ciągu roku bardziej romantycznego dnia niż święto miłości. Tylko jak to wszystko zaplanować, żeby ukochana się nie domyśliła i jak wybrać pierścionek? Mamy kilka praktycznych porad.

Maria Dębska, ambasadorka ApartMaria Dębska, ambasadorka ApartŹródło: Materiały prasowe
d4gj62j
d4gj62j

14 lutego cały świat zdaje się myśleć tylko o miłości. Wszechobecne serca, róże czy amorki sprawiają, że każdej romantyczce szybciej bije serce – tym bardziej, jeśli ma obok siebie ukochanego mężczyznę. Romantyczna atmosfera tworzy się właściwie sama. Trudno więc wyobrazić sobie lepsze tło dla zaręczyn! Wystarczy, że po prostu w odpowiedni sposób wykorzystasz ten magiczny, pełny miłości czas, uklękniesz na jedno kolano i zadasz to bardzo ważne pytanie.

Klasyczne pierścionki zaręczynowe – wzór: 101.196,  109.461, 160.294; Apart.pl Materiały prasowe
Klasyczne pierścionki zaręczynowe – wzór: 101.196, 109.461, 160.294; Apart.plŹródło: Materiały prasowe

Co więcej, niezależnie od tego, czy odbędzie się to w restauracji, na wyjeździe czy na spacerze – wybranka nie będzie się niczego spodziewać. Walentynki staną się doskonałą przykrywką, a ukochana do samego końca będzie myśleć, że kolacja w eleganckim miejscu to po prostu randka z okazji Dnia Zakochanych. Nie oznacza to jednak, że ominą cię przygotowania! Poza zarezerwowaniem stolika w restauracji czy pokoju w hotelu będziesz przede wszystkim potrzebować pierścionka.

d4gj62j

Jak wybrać pierścionek idealny?

Pierścionek zaręczynowy to nie tylko biżuteria, lecz symboliczne przypieczętowanie wzajemnej obietnicy. Jest materialnym znakiem miłości, przywiązania i chęci przeniesienia związku na kolejny, bardzo doniosły etap. Kiedy z ust kobiety pada słowo "tak", a mężczyzna wsuwa jej na palec pierścionek, wartość biżuterii nie tkwi już jedynie w kruszcu i szlachetnym kamieniu, lecz w ogromnym ładunku emocjonalnym, który ze sobą niesie. Za każdym razem, gdy wybranka spojrzy na pierścionek, będzie wspominać tę piękną, romantyczną chwilę i czuć w sercu ogrom miłości. Dlatego zaręczynowa biżuteria powinna być wybrana bardzo pieczołowicie, z uwzględnieniem upodobań i osobowości ukochanej.

Pierścionek powinien współgrać z resztą biżuterii. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jaki kolor kruszcu zazwyczaj nosi wybranka. Jeśli w jej szkatułce dominuje złoto – wybór jest oczywisty. Jeśli ukochana wybiera raczej srebro, postaw na pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota. Intrygującym pomysłem jest też pierścionek zaręczynowy z połączenia złota w kilku odcieniach – okaże się strzałem w dziesiątkę, jeśli ukochana nie ogranicza się do jednego kruszcu i lubi bawić się formą.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe z diamentami – wzór: 103.479, 160.158; Apart.pl Materiały prasowe
Nowoczesne pierścionki zaręczynowe z diamentami – wzór: 103.479, 160.158; Apart.plŹródło: Materiały prasowe

Klasyka czy nowoczesność? Zaręczynowe trendy

Oferta pierścionków zaręczynowych jest naprawdę szeroka. Możesz postawić na klasykę i wybrać elegancki pierścionek z efektownie wyeksponowanym diamentem. Ten rodzaj biżuterii od lat uchodzi za najbardziej odpowiednią na tak wyjątkową okazję, jaką są zaręczyny. Diament symbolizuje bowiem trwałość, szczerość intencji i czystość – jego nieskazitelne wnętrze na długie lata przechowa wspomnienie wyjątkowych emocji towarzyszących zaręczynom. Warto zwrócić uwagę na kolekcję Your Diamond Story od marki Apart – biżuteria z tej linii charakteryzuje się klasycznym designem, a do każdego produktu jest dołączony certyfikat, który zawiera nie tylko poświadczenie autentyczności, lecz także historię, jak dany kamień stał się ozdobą oprawioną w drogocenny kruszec.

Pierścionki z brylantami z kolekcji Your Diamond Story – wzór: 205.104, 205.108; Apart.pl Materiały prasowe
Pierścionki z brylantami z kolekcji Your Diamond Story – wzór: 205.104, 205.108; Apart.plŹródło: Materiały prasowe

Jeśli jednak twoja wybranka lubi odważne biżuteryjne projekty, do wyboru masz też pierścionki o bardziej fantazyjnych kształtach lub ozdobione kilkoma kamieniami osadzonymi blisko siebie, tworzącymi wrażenie olśniewającej diamentowej tafli. Nie musisz też ograniczać się do diamentów! Wiele możliwości dają kolorowe kamienie: tanzanit, szmaragd, rubin, szafir czy topaz.

d4gj62j

W poszukiwaniu idealnego modelu warto zaufać specjalistom. Bardzo szeroki wybór pierścionków zaręczynowych – zarówno w klasycznym, jak i w nowoczesnym stylu – znajdziesz na Apart.pl

Zaręczynowe pierścionki z diamentami i kolorowymi kamieniami szlachetnymi – wzór: 103.393, 109.522, 110.490; Apart.pl Materiały prasowe
Zaręczynowe pierścionki z diamentami i kolorowymi kamieniami szlachetnymi – wzór: 103.393, 109.522, 110.490; Apart.plŹródło: Materiały prasowe

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Poza kolorem złota i wzorem pierścionka równie istotny jest też jego rozmiar. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja ukochana nie domyśli się, co planujesz, wykorzystaj biżuterię, którą wybranka już posiada. Wystarczy zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionka suwmiarką lub przyłożyć go do odpowiadającego rozmiaru na wydruku.

Problem pojawia się, gdy przyszła narzeczona nie nosi pierścionków lub nie masz do nich dostępu. Wtedy konieczne będzie zmierzenie obwodu palca, na którym pierścionek będzie noszony (z uwzględnieniem grubości stawu, przez który biżuteria musi przejść!). Można zrobić to za pomocą papierowego paska lub pętelki z nitki, które należy zawiązać na obwodzie palca w najszerszej jego części. Ich długość wystarczy potem zmierzyć linijką, a wynik pomiaru porównać z tabelą rozmiarów biżuterii. W sprzedaży są też dostępne specjalne multisizery, przypominające regulowane paski z klamerką. Za ich pomocą można łatwo określić rozmiar biżuterii, są jednak mało dyskretne.

Dobrym pomysłem okaże się też wtajemniczenie w cały plan przyjaciółki ukochanej. Pomoże zmierzyć pierścionek, palec lub wprost delikatnie zapyta wybrankę o noszony rozmiar biżuterii. Na pewno będzie umiała wpleść ten temat w zwykłą rozmowę – tak, by przyszła narzeczona niczego się nie domyśliła.

Partnerem treści jest Apart.pl
d4gj62j
d4gj62j