Blisko ludziPokazała, jak choroba skóry rujnuje życie. Nie mogła nawet trzymać chłopaka za rękę

Pokazała, jak choroba skóry rujnuje życie. Nie mogła nawet trzymać chłopaka za rękę

Pokazała, jak choroba skóry rujnuje życie. Nie mogła nawet trzymać chłopaka za rękę
Źródło zdjęć: © 123RF
Paulina Brzozowska
11.07.2019 16:40

Grace Ridgway od dziecka cierpi z powodu Atopowego Zapalenia Skóry. Chce uświadamiać ludziom, jak choroby skóry mogą wpływać na naszą samoocenę i zdrowie psychiczne. Sama przeszła przez poważne załamanie.

Twarz i ciało Grace reuglanie pokrywają bolesne pęcherze i wysypka. Młoda kobieta ma przez to problem z codziennymi czynnościami, ponieważ każdy dotyk podrażnionej skóry powoduje ogromny ból.

W mediach społecznościowych Ridgway chce szerzyć świadomość o chorobach skóry i pokazywać, jak wpływają one na zdrowie i komfrot psychiczny chorych. Grace z powodu AZS przeszła załamanie nerwowe, które udało jej się pokonać dzięki wsparciu rodziny i chłopaka.

Wszystko zaczęło się, kiedy stan Grace stał się na tyle poważny, że nie była w stanie nawet iść z partnerem za rękę, bo jej dłonie pokrywały piekące do żywego bąble. - Czułam, że straciłam normalność. Chciałam być taka, jak wszystkie dziewczyny, robić normalne rzeczy, nie mogłam, bo zwijałam się z bólu. To było koszmarnie trudne - mówi w rozmowie z "Daily Mail", Ridgway.

Obraz
© Facebook.com

W lutym 2019 roku 23-latka rozpoczęła eksperymentalną terapię genową, która pomogła jej załagodzić stany zapalne skóry. Dzięki temu znów odzyskała radość z życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Źródło artykułu:WP Kobieta