ycipk-2iflzc

Pokazała, jak choroba skóry rujnuje życie. Nie mogła nawet trzymać chłopaka za rękę

Grace Ridgway od dziecka cierpi z powodu Atopowego Zapalenia Skóry. Chce uświadamiać ludziom, jak choroby skóry mogą wpływać na naszą samoocenę i zdrowie psychiczne. Sama przeszła przez poważne załamanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grace Ridgway cierpi z powodu łuszczycy od urodzenia
Grace Ridgway cierpi z powodu łuszczycy od urodzenia (123RF)
ycipk-2iflzc

Twarz i ciało Grace reuglanie pokrywają bolesne pęcherze i wysypka. Młoda kobieta ma przez to problem z codziennymi czynnościami, ponieważ każdy dotyk podrażnionej skóry powoduje ogromny ból.

W mediach społecznościowych Ridgway chce szerzyć świadomość o chorobach skóry i pokazywać, jak wpływają one na zdrowie i komfrot psychiczny chorych. Grace z powodu AZS przeszła załamanie nerwowe, które udało jej się pokonać dzięki wsparciu rodziny i chłopaka.

Wszystko zaczęło się, kiedy stan Grace stał się na tyle poważny, że nie była w stanie nawet iść z partnerem za rękę, bo jej dłonie pokrywały piekące do żywego bąble. - Czułam, że straciłam normalność. Chciałam być taka, jak wszystkie dziewczyny, robić normalne rzeczy, nie mogłam, bo zwijałam się z bólu. To było koszmarnie trudne - mówi w rozmowie z "Daily Mail", Ridgway.

ycipk-2iflzc
Facebook.com
Podziel się

W lutym 2019 roku 23-latka rozpoczęła eksperymentalną terapię genową, która pomogła jej załagodzić stany zapalne skóry. Dzięki temu znów odzyskała radość z życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

ycipk-2iflzc
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2iflzc

ycipk-2iflzc
ycipk-2iflzc