Połóż na muszli i dociśnij deską. Trik sprzątaczek

Wbrew pozorom łazienka to jedno z najbardziej zanieczyszczonych pomieszczeń w domu. Jeśli chcesz zapobiec niepotrzebnemu rozprzestrzenianiu się bakterii, skorzystaj z patentu sprzątaczek.

Toaleta to siedlisko chorobotwórczych bakterii
Toaleta to siedlisko chorobotwórczych bakterii
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

W małych łazienkach często znajdują się toalety, które są siedliskiem wielu niebezpiecznych bakterii. Przy każdym spłukaniu, rozprzestrzeniają się one po całym pomieszczeniu. Osadzają się na armaturze, wannie czy też prysznicu, ale i na kafelkach. Najgorsza jest jednak szczotka do czyszczenia toalety. Jak zapobiec rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów? Podpowiadamy.

Połóż pomiędzy deską a toaletą. To patent sprzątaczek

Szczotka toaletowa to źródło milionów bakterii. Po wyczyszczeniu sedesu zwykle wkładamy ją z powrotem na miejsce. Wówczas ścieka z niej woda, co tworzy doskonałe środowisko do namnażania się kolejnych, często chorobotwórczych drobnoustrojów. Można tego uniknąć, korzystając z patentu doświadczonych sprzątaczek, które po każdym użyciu szczotki odkładają ją pomiędzy deskę sedesową a toaletę. W ten sposób włókna szczotki mają szansę wyschnąć, co zapobiega mnożeniu się mikroorganizmów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie opuszczasz deski w toalecie? Po tych zdjęciach zmienisz swoje nawyki

Raz w tygodniu powinno się wyczyścić szczotkę. Jak to zrobić? Włóż rękawiczki na dłonie. Weź do ręki żel do czyszczenia WC albo wybielacz i polej nim szczotkę oraz pojemnik, do którego ją odkładasz. Pozostaw go tak na kwadrans, a po tym czasie, spłucz wszystko ciepłą wodą. Pozwól im całkowicie wyschnąć. Czyszcząc ją regularnie, zapobiegniesz rozprzestrzenianiu się bakterii po pomieszczeniu.

Czym dezynfekować łazienkę?

Armaturę i deskę, czyli elementy, które dotykamy codziennie, powinno czyścić się tak często, jak się da. Najlepiej po każdym użyciu. Czym je czyścić? Nada się każdy środek czyszczący, jednak najlepsze będą środki do dezynfekcji powierzchni. Usuną niemal 99,9 proc. bakterii. Wystarczy spryskać nimi powierzchnię, a na końcu przetrzeć czystym papierem.

Kabina prysznicowa czy wanna nie wymagają tak częstego mycia. Raz w tygodniu w zupełności wystarczy. Pamiętaj o regularnej wymianie ręczników kąpielowych. To kolejne siedlisko bakterii w łazience. Po trzech dniach używania nadają się wyłącznie do prania.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (10)