Połóż na parapecie. Wilgoć na oknach już się nie pojawi

Wilgoć w domu to uporczywy problem, z którym należy skutecznie walczyć. Specjaliści podkreślają, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego, jeżeli zauważymy pierwsze sygnały, natychmiast przejdźmy do działania.

Domowe sposoby na pozbycie się wilgoci są niezawodne
Domowe sposoby na pozbycie się wilgoci są niezawodne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Yankovets

14.12.2022 | aktual.: 14.12.2022 13:49

Wilgoć w domu to coś, co powinno zaniepokoić. Oznacza bowiem ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni, które są szkodliwe dla zdrowia. Jeżeli tylko zdamy sobie sprawę, że wilgoć zawitała i do naszych czterech ścian, koniecznie wypróbujmy jeden z poniższych sposobów, aby zatrzymać niebezpieczny proces.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wilgoć w mieszkaniu? Tak temu zaradzisz

Nadmiar wilgoci może się objawić zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Jeżeli widzimy, że nasze szyby pokryte są parą, być może i nas dotyczy ten problem. Wilgoć przedostaje się do wnętrza poprzez nieszczelne rury i dachy, a także wtedy, gdy zatkamy kratki wentylacyjne lub mamy zbyt szczelne okna. Jak walczyć z tym uciążliwym problemem?

Najprostszym domowym sposobem jest przygotowanie pochłaniacza wilgoci z kredy lub soli. Aby go przygotować, zawijamy sól w kawałek gazy i umieszczamy w miejscach, gdzie pojawia się wilgoć. Kiedy zauważymy, że przyprawa się rozpuściła, powtarzamy proces. Podobnie przygotowuje się pochłaniacz z kredą. Wystarczy, że kilka sztuk produktu połączymy taśmą klejącą w bloczki i położymy w problematycznym miejscu. Choćby na parapecie.

Co jeszcze pomoże w walce z wilgocią?

Domowych metod jest znacznie więcej. Kolejną popularną jest zakup odpowiednich roślin, które słyną z pochłaniania wilgoci. Do tego grona zaliczamy m.in. skrzydłokwiat, paproć oraz bluszcz.

Innym sposobem będzie częste wietrzenie pomieszczeń, co zapewni właściwą cyrkulację powietrza. Warto też spróbować działania białego octu. Wystarczy, że wymieszamy ten produkt z wodą w proporcji 1:1, a mieszaninę przelejemy do butelki z atomizerem. Przed użyciem wstrząsamy, a następnie rozpylamy na wilgotne plamy.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także
Komentarze (155)