SamodbałośćPostaw pusty słoik w łazience. Efekt zauważysz od razu

Postaw pusty słoik w łazience. Efekt zauważysz od razu

Widzisz u znajomej słoik w łazience? Prawdopodobnie dobrze zna ten prosty trik. Kiedy go poznasz, już zawsze będziesz mieć szklane naczynie pod ręką. Ma to zaskakujące skutki!

Dlaczego warto trzymać słoik w łazience?
Dlaczego warto trzymać słoik w łazience?
Źródło zdjęć: © archiwum własne | archiwum własne

Po co i na co komu słoik w łazience? To pytanie będą zadawać twoi goście, zastanawiając się, czy to nowy trend dekoracyjny, czy dziwna pomyłka. Kiedy dowiedzą się, dlaczego stoi w łazience, sami po powrocie do domu zrobią dokładnie to samo.

Słoik w łazience. O tym zastosowaniu mogłaś nie wiedzieć

Tym razem słoik wystąpi w zupełnie innej roli, niż można podejrzewać. Choć z pewnością świetnie by się sprawdził także w roli ekologicznego pojemnika na waciki czy kapsułki do prania. Jeżeli należymy do grona "włosomaniaczek", pewnie już wiemy, o co chodzi w słoikowym zamieszaniu. Jeśli nie - wyjaśniamy.

Słoik wykorzystamy do pielęgnacji włosów, a dokładniej mówiąc do tego, aby je prawidłowo umyć i nie narażać na szkodliwe działanie zbyt silnych składników naszego szamponu. Szklany pojemniczek przyda się do rozcieńczenia właśnie tego produktu. Tak zadziałamy z korzyścią nie tylko dla samych włosów i skóry głowy (rozcieńczony kosmetyk mniej podrażnia i jest delikatniejszy), lecz także portfela - dzięki temu produkt starczy nam na dłużej.

Na ratunek włosom. U kogo sprawdzi się ta metoda?

"Kubełkowa" metoda mycia włosów od kilku lat robi furorę w sieci. Każda osoba, która wypróbowała ten sposób, potwierdza, że włosy są umyte tak samo dobrze, a przy okazji wzmocnione, a skóra głowy bez podrażnień.

Wystarczy, że przy następnym myciu umieścimy niewielką ilość szamponu w słoiku, dodamy do środka wodę, pojemnik zamkniemy i wstrząśniemy, aby uzyskać pianę. Tak przygotowaną miksturą polewamy głowę, a następnie ją masujemy.

Sposób ten jest szczególnie polecany posiadaczkom wrażliwej skóry głowy oraz łamliwych, podatnych na uszkodzenia włosów.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Jak dbać o tłuste i suche włosy. Hollywoodzki fryzjer radzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
domowe sposobytrikiself care

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (58)