Trwa ładowanie...

Polski wynalazek rewolucjonizuje Internet

Prędkość przesyłania danych ma istotne znaczenie dla wszystkich użytkowników Internetu, dlatego nieustannie podejmowane są próby jej przyśpieszenia. Bardzo dobrą informacją jest zatem to, że niedawno zaprezentowany został wynalazek umożliwiający nawet stukrotne zwiększenie prędkości przesyłu danych.

Polski wynalazek rewolucjonizuje InternetŹródło: shutterstock
d3355l7
d3355l7

Prędkość przesyłania danych ma istotne znaczenie dla wszystkich użytkowników Internetu, dlatego nieustannie podejmowane są próby jej przyśpieszenia. Bardzo dobrą informacją jest zatem to, że niedawno zaprezentowany został wynalazek umożliwiający nawet stukrotne zwiększenie prędkości przesyłu danych. Polaków powinien ucieszyć także fakt, że rozwiązanie to zaproponowali naukowcy z Politechniki Lubelskiej.

Na lubelskiej uczelni zaprojektowano w pełni optyczny przełącznik fotoniczny, który zdaniem specjalistów wkrótce zrewolucjonizuje Internet. Prace nad tym wynalazkiem zajęły dwa lata. Celem naukowców z Politechniki Lubelskiej było stworzenie alternatywy dla wykorzystywanych obecnie przełączników optycznych elektronicznych, których działanie jest procesem dość skomplikowanym. Bardzo ważną zaletą wynalazku lubelskich naukowców jest także długa żywotność w porównaniu z przełącznikami wykorzystywanymi do tej pory.

Prof. Piotr Kisała, kierujący Zakładem Optoelektroniki i Sieci Teleinformatycznych Politechniki Lubelskiej, twierdzi, że zwiększenie szybkości przesyłania danych jest jednym z najważniejszych wyzwań dla współczesnych sieci informatycznych. Jednocześnie uważa, że rozwiązanie zaproponowane przez naukowców z Lublina zyska dużą popularność nie tylko wśród firm, ale i klientów indywidualnych.

Optyczny przełącznik fotoniczny może sprawić, że pobranie ulubionego filmu zajmie tylko sekundę. To jeden z powodów, dla których na wprowadzenie tego wynalazku do użytku czekają miliony Internautów. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że na ten moment nie trzeba będzie wyczekiwać zbyt długo i już wkrótce wynalazek polskich naukowców stanie się znany na całym świecie.

d3355l7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3355l7