Poszukaj w piwnicy. Wiadomo, ile płacą za niego dziś

Poszukaj w piwnicy. Wiadomo, ile płacą za niego dziś

Niektóre pamiątki z PRL-u są dziś wiele warte
Niektóre pamiątki z PRL-u są dziś wiele warte
Źródło zdjęć: © East News | Monkpress
22.08.2023 18:57, aktualizacja: 22.08.2023 19:45

Gadżety i pamiątki z czasów PRL-u mogą się okazać całkiem niezłym źródłem zarobku, szczególnie jeśli są sprawne i utrzymane w dobrym stanie. Okazuje się, że za pewien lubiany przez dzieci przedmiot, kolekcjonerzy są w stanie zapłacić sporą sumę.

O tym, że moda na ubrania czy wystrój wnętrz regularnie powraca, wie chyba każdy. W ostatnich latach sporą popularnością ponownie zaczęły cieszyć się przedmioty używane w czasach PRL-u. W internetowych sklepach można znaleźć wiele ogłoszeń sprzedaży reliktów tamtych czasów, a ceny niektórych z nich mogą być sporym zaskoczeniem.

Warto więc wybrać się do piwnicy lub na strych i dobrze poszukać, czy w jednym z zapomnianych kartonów nie ma przypadkiem przedmiotów, które jeszcze niedawno wydawały się synonimem kiczu, a dziś kolekcjonerzy są w stanie wyłożyć całkiem niezłe pieniądze.

Wartościowy gadżet dla dzieci

Jednym z ciekawszych i najbardziej wartościowych gadżetów minionej epoki jest uwielbiany przez dzieci diaskop B-9 Ania - specjalny projektor, umożliwiający wyświetlanie np. na ścianie bajek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli urządzenie jest w dobrym stanie i - przede wszystkim - działa bez zarzutu, może osiągnąć cenę od ok. 250 do nawet 600 zł. Im więcej bajek w zestawie, tym cena oczywiście będzie większa. Co ciekawe, jak mówił w rozmowie z innpoland.pl Jacek Pilachowski, menedżer warszawskiego Muzeum Życia w PRL - wartościowe mogą być też same taśmy z bajkami.

Inne poszukiwane przedmioty

Oprócz gadżetów kolekcjonerskich sporym zainteresowaniem wśród kupujących wciąż cieszą się meble z czasów PRL. Wśród nich są nie tylko charakterystyczne meblościanki, ale i tzw. fotele "366" projektu Józefa Chierowskiego.

Za wyjątkowo zadbany okaz miłośnicy designu są w stanie zapłacić nawet 1500 zł. Nieco bardziej zniszczone lub wymagające renowacji można kupić za ok. 600 złotych. Oprócz tego, na aukcjach pojawiają się m.in. kryształy, monety i oczywiście porcelana.

Znasz kobietę, której działania i zaangażowanie podziwiasz? Koniecznie zgłoś ją w naszym plebiscycie #Wszechmocne

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta