UrodaPowiększ oko. Poznaj triki mistrzyń makijażu z krajów arabskich

Powiększ oko. Poznaj triki mistrzyń makijażu z krajów arabskich

Powiększ oko. Poznaj triki mistrzyń makijażu z krajów arabskich
Źródło zdjęć: © 123RF

18.11.2014 14:25, aktual.: 19.11.2014 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oczy to najbardziej przykuwający uwagę element twarzy. Jak najefektowniej je podkreślić? Podpowiadamy, jakie triki stosują mistrzynie makijażu z krajów arabskich i Azji.

Oczy to najbardziej przykuwający uwagę element twarzy. Jak najefektowniej je podkreślić? Podpowiadamy, jakie triki stosują mistrzynie makijażu z krajów arabskich i Azji.

Jeśli masz dosyć prostej czarnej kreski, zainspiruj się makijażem Arabek i Azjatek. Nie musisz robić sobie ciemnych, dramatycznych oczu, jak kobiety Wschodu. Polkom o słowiańskiej urodzie zazwyczaj tak mocny makijaż nie wychodzi na dobre. Wystarczy, że podchwycisz z krajów Orientu kilka sposobów na optyczne wydłużenie lub poszerzenie oczu.

Kajal zamiast eyelinera

Na Bliskim Wschodzie od tysiącleci makijażem rządzi kalaj. To czernidło na bazie ziół, którego Arabki nie oddałyby za żadne skarby. Kajal przez wieki nie tylko nadawał spojrzeniu hipnotyzującej głębi, ale też chronił je przed promieniowaniem słonecznym, wiatrem i pyłem.

– Z tego względu kajalem malują oczy również mężczyźni i dzieci, nawet noworodki. W krajach arabskich czy w Indiach to nadal sposób na zabezpieczenie przez zapaleniem spojówki – wyjaśnia Justyna Nyczyk z Yasmeen.pl, znawczyni kultury Orientu. – Wschodni sekret makijażu połączonego z pielęgnacją jest zdecydowanie wart przeniesienia na polski grunt – dodaje.

Dolna linia wodna

Większość kobiet w Polsce maluje tylko górną powiekę, tymczasem podkreślanie dolnej powieki pozwala lepiej uwypuklić oko. Hinduski tuż pod czarną kreską wykonaną kajalem na dolnej linii wodnej, rysują drugą kreskę brązowym lub lekko złocistym kolorem. W ten sposób zacierają kontrast czerni ze skórą, jednocześnie pogrubiając dolny zarys oczu i szerzej je otwierając.

Taki trik można wykonać również w drugą stronę. Czarną, grubą kreskę robimy pod dolną linią rzęs, a brązową lub białą kredką przeciągamy po dolnej linii wodnej. Dzięki temu zabiegowi linia wodna optycznie opuszcza się na wysokość kreski zrobionej pod rzęsami, co efektownie powiększa oko.

Wyciągnięta kreska

Jeśli masz ochotę na bardziej drapieżny look, pobaw się kreską na dolnej i górnej linii rzęs. Wydłuż ją zarówno w wewnętrznym, jak i zewnętrznym kąciku, na obu powiekach. Wyciągnięcie zbiegu linii w dół, ku nosowi, oraz lekko w górę, ku skroniom, nada oczom pożądany kształt migdała.

Żeby dodać makijażowi etnicznego, arabskiego charakteru możesz kreski w zewnętrznych kącikach oczu wyciągnąć poziomo w bok, nie łącząc ich, ale prowadząc równolegle milimetr od siebie. Odstęp między kreskami podkreśl jasnym cieniem.

Look a’la Kleopatra uzyskasz dodając złotą linię tuż nad czarną kreską, a wersję glamour – przyklejając brokatową ozdobę w wewnętrznym kąciku oka.

– Kobiety w krajach arabskich ubierają się dosyć skromnie. Ich biżuteria odzwierciedla status społeczny, a oczy to często jedyny element ciała, którym mogą wyrazić zmysłowość, szczególnie, gdy reszta spowita jest w burce. Tu można szukać źródeł dopracowanego do perfekcji makijażu oczu – tłumaczy ekspertka.

Powiększenie tęczówek

Mistrzyniami świata w optycznym poszerzaniu oczu są Azjatki, które zakochały się w specjalnych soczewkach kontaktowych powiększających tęczówkę. Efekt powiększający uzyskują też dzięki specjalnemu makijażowi – podkreślają linię górnych rzęs wzdłuż całej powieki, a na dolnej powiece zaznaczają tylko środkową część linii wodnej, tuż pod tęczówką. Dodatkowo mocno tuszują środkową część rzęs. – Kobiety z Japonii czy Korei mają zupełnie inny ideał urody. Wolą upodabniać się do słodkich dziewczynek czy lalek z szeroko otwartymi oczami, podczas gdy kobiety arabskie dążą do kobiecego, zmysłowego, tajemniczego spojrzenia – komentuje Justyna Nyczyk. – Ale abstrahując od typów urody, te triki są bardzo przydatne i umiejętnie przemycone w makijażu mogą pięknie podkreślić nasze słowiańskie oczy – dodaje ekspertka.

(gabi), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także