Powiększanie ust kwasem hialuronowym - cena, wady i zalety
Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z częściej wybieranych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym wykonuje się w dwóch celach. Pierwszym jest zwiększenie i poprawa konturu ust, drugim natomiast głębokie nawilżenie tkanki.
25.06.2018 17:32
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Kwas hialuronowy - co to jest?
Kwas hialuronowy jest chemicznym związkiem organicznym, który występuje w każdym organizmie żywym. Stanowi również budulec tkanki łącznej. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzenie komórkowe i jest odpowiedzialny za wiązanie wody. Jeden gram kwasu hialuronowego może związać do sześciu litrów wody.
Związek ten nazywany jest eliksirem młodości, ponieważ dzięki utrzymywaniu optymalnego nawilżenia w organizmie, gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie tkanek. Kwas hialuronowy jest niezbędny do utrzymywania gładkiej skóry, niestety jego zawartość maleje wraz z wiekiem. Kwas hialuronowy posiada zdolność do zatrzymywania i gromadzenia wody, dlatego pęcznieje i tworzy żelową sieć, która wypełnia skórę. Związek ten zyskał popularność dzięki swojej wysokiej skuteczności i bezpieczeństwu w regularnym stosowaniu. Łatwo się go aplikuje i równie łatwo można go usunąć, jeśli zabieg nie spełnia oczekiwań.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym - zalety
Niewątpliwą zaletą powiększania ust kwasem hialuronowym jest to, że jest to zabieg niechirurgiczny i małoinwazyjny. Ponadto efekty zabiegu są praktycznie natychmiastowe. Kwas hialuronowy wstrzyknięty w usta stymuluje komórki i fibroblasty do samodzielnej produkcji kolagenu. Kwas hialuronowy ze względu na swoją żelową strukturę jest doskonały do wypełniania zarówno ust, jak i bruzd i zmarszczek.
W dodatku występuje bardzo małe ryzyko pozabiegowych powikłań. Z racji, że kwas hialuronowy jest substancją zgodną z chemiczną budową komórek człowieka, nie wywołuje skutków ubocznych, takich jak uczulenie, podrażnienie, zaczerwienienie czy pieczenie. Przy dobrze wykonanym zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym, efekt może się utrzymać do około roku.
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym - wady
Wadą wypełniania ust kwasem hialuronowym jest to, że zabieg trzeba wykonywać co kilka miesięcy lub w najlepszym przypadku co roku. Skutki uboczne, co zostało wspomniane wcześniej, występują rzadko, ale mogą zdarzyć się opuchlizna, zasinienie lub swędzenie skóry.
Powikłania, które mogą się pojawić to najczęściej wynik nieprofesjonalnego wykonania zabiegu. W takiej sytuacji usta mogą być niesymetryczne lub grudkowate. Nieprawidłowy przebieg zabiegu często prowadzi też do nienaturalnego wyglądu ust, stąd porównania do kaczego dzioba, karpia czy pontonu. Dodatkowo podczas aplikacji kwasu hialuronowego odczuwa się dość silny dyskomfort.
Zobacz także
Błędy przy powiększaniu ust kwasem hialuronowym
Większość negatywnych kwestii związanych z wypełnianiem ust kwasem hialuronowym wynika z nieprawidłowo wykonanego zabiegu. Wśród najczęstszych błędów wymienia się zbyt szybkie powiększanie ust o kilka rozmiarów, dobranie złych proporcji wielkości ust do reszty twarzy, nieumiejętne modelowanie ust oraz źle dobrany preparat. Zła jakość produktu również stanowi przyczynę negatywnego efektu zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym.