Trwa ładowanie...

Powstanie Warszawskie. Katarzyna Nosowska miała sen

1 sierpnia wypada 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Godzina "W" to symboliczna godzina jego wybuchu. Z tej okazji wiele gwiazd zwraca uwagę na wydarzenia sprzed wielu dekad. Wśród nich znalazła się Katarzyna Nosowska.
Share
Katarzyna Nosowska opisała swój sen sprzed roku
Katarzyna Nosowska opisała swój sen sprzed rokuŹródło: ONS.pl
dbpcoqk

Powstanie Warszawskie i godzina "W"

Powstanie Warszawskie miało rozpocząć się o godzinie 17:00, 1 sierpnia 1944 roku. Właśnie dlatego co roku o tej godzinie upamiętniamy rozpoczęcie warszawskiej walki z okupantem.

Powstanie Warszawskie zostało rozpoczęte przez akcję "Burza". Ustalił ją Komendant Główny AK Tadeusz Komorowski ps. "Bór", który podjął decyzję o rozpoczęciu walki właśnie 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.

dbpcoqk

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca! Gwiazdy zapraszają na spotkanie ze Stanisławem Majewskim

Katarzyna Nosowska o Powstaniu Warszawskim

W tym dniu, co roku, organizowane są obchody wybuchu Powstania Warszawskiego. W wielu miastach w całej Polsce godzina "W" jest upamiętniana syrenami alarmowymi i długim, ciągłym sygnałem. Ruch w miastach zatrzymuje się wtedy w hołdzie dla bohaterstwa Powstańców.

dbpcoqk

Wiele znanych osób stara się co roku zwrócić uwagę na wydarzenia sprzed 75 lat. Jedną z nich jest Katarzyna Nosowska, która na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie z poruszającym opisem.

- Rok temu miałam sen - pisze Nosowska. - Wyszłam z bramy i spostrzegłam, że na rogu Odyńca i Niepodległości gromadzi się tłum. Podeszłam bliżej. Chwilę stałam pośród ludzi trzymających biało-czerwone flagi. Poczułam, że natychmiast muszę się położyć na ziemi. Nagle, potężną falą, przez plecy wdarły się i wypełniły całe ciało - rozpacz i przerażenie, jakich nigdy (w życiu na jawie) nie doświadczyłam. Obudziłam się prawdziwie wdzięczna, że pod plecami mam materac... Dziś o 17, wszyscy możemy oddać się praktykowaniu wdzięczności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbpcoqk

Podziel się opinią

Share
dbpcoqk
dbpcoqk