GwiazdyPowstanie Warszawskie. Katarzyna Nosowska miała sen

Powstanie Warszawskie. Katarzyna Nosowska miała sen

Powstanie Warszawskie. Katarzyna Nosowska miała sen
Agata Porażka

01.08.2019 12:31, aktual.: 01.08.2019 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1 sierpnia wypada 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Godzina "W" to symboliczna godzina jego wybuchu. Z tej okazji wiele gwiazd zwraca uwagę na wydarzenia sprzed wielu dekad. Wśród nich znalazła się Katarzyna Nosowska.

Powstanie Warszawskie i godzina "W"

Powstanie Warszawskie miało rozpocząć się o godzinie 17:00, 1 sierpnia 1944 roku. Właśnie dlatego co roku o tej godzinie upamiętniamy rozpoczęcie warszawskiej walki z okupantem.

Powstanie Warszawskie zostało rozpoczęte przez akcję "Burza". Ustalił ją Komendant Główny AK Tadeusz Komorowski ps. "Bór", który podjął decyzję o rozpoczęciu walki właśnie 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.

Katarzyna Nosowska o Powstaniu Warszawskim

W tym dniu, co roku, organizowane są obchody wybuchu Powstania Warszawskiego. W wielu miastach w całej Polsce godzina "W" jest upamiętniana syrenami alarmowymi i długim, ciągłym sygnałem. Ruch w miastach zatrzymuje się wtedy w hołdzie dla bohaterstwa Powstańców.

Wiele znanych osób stara się co roku zwrócić uwagę na wydarzenia sprzed 75 lat. Jedną z nich jest Katarzyna Nosowska, która na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie z poruszającym opisem.

- Rok temu miałam sen - pisze Nosowska. - Wyszłam z bramy i spostrzegłam, że na rogu Odyńca i Niepodległości gromadzi się tłum. Podeszłam bliżej. Chwilę stałam pośród ludzi trzymających biało-czerwone flagi. Poczułam, że natychmiast muszę się położyć na ziemi. Nagle, potężną falą, przez plecy wdarły się i wypełniły całe ciało - rozpacz i przerażenie, jakich nigdy (w życiu na jawie) nie doświadczyłam. Obudziłam się prawdziwie wdzięczna, że pod plecami mam materac... Dziś o 17, wszyscy możemy oddać się praktykowaniu wdzięczności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)