Blisko ludziPoznanianki zachodzą w ciążę dzięki in vitro. Miasto wydało na to aż 1,8 miliona

Poznanianki zachodzą w ciążę dzięki in vitro. Miasto wydało na to aż 1,8 miliona

Poznanianki zachodzą w ciążę dzięki in vitro. Miasto wydało na to aż 1,8 miliona
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Paulina Brzozowska

04.01.2018 14:50, aktual.: 04.01.2018 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już 20 mieszkanek Poznania zaszło w ciążę dzięki programowi in vitro. Stolica Wielkopolski ruszyła z programem dofinansowań, dzięki któremu nawet 360 par dostanie szansę na zostanie rodzicami przy pomocy medycyny. Projekt ma potrwać do 2020 roku.

Program "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2017-2020" ruszył we wrześniu. Dzięki niemu już 20 par wkrótce powita na świecie potomka.

Na dofinansowanie zabiegu in vitro jest w Poznaniu popyt. - Prawie codziennie odbieramy telefony od zainteresowanych osób – mówi w rozmowie z RMF24 Magdalena Pietrusik-Adamska z urzędu miasta.

- Planowaliśmy w tym roku przyznać dofinansowanie ponad 360 parom, aczkolwiek z powodu krótkiego czasu w jakim trzeba przeprowadzić weryfikację medyczną oraz inne formalności, na pewno liczba tych par będzie mniejsza – dodaje.

Program dofinansowań dotyczy kobiet w wieku 20-43 lata. Zanim pacjentka zostaje zakwalifikowana do zabiegu, przechodzi szereg specjalistycznych badań. Po tym jej dokumentacja medyczna trafia do urzędu miasta. Wtedy też zapada klamka w kwestii przekazania funduszy.

Maksymalna liczba zabiegów, do których przysługuje dofinansowanie z budżetu miasta Poznań, to 3 zabiegi. Uczestnikom, w okresie realizacji programu, przysługuje możliwość trzykrotnego dofinansowania w wysokości 5 tys. zł. Istnieje także możliwość trzykrotnego dofinansowania w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka - pod warunkiem, że poprzednia dofinansowana procedura zapłodnienia nie była skuteczna, czyli że nie urodziło się w jej wyniku dziecko.

Na realizację procedur leczenia niepłodności dla mieszkańców miasto przeznaczy1 mln 835 tys. zł na każdy rok realizacji programu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także