FitnessProblemy z cerą? Zapomnij o nich - zacznij używać dermokosmetyków

Problemy z cerą? Zapomnij o nich - zacznij używać dermokosmetyków

Problemy z cerą? Zapomnij o nich - zacznij używać dermokosmetyków
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.11.2018 13:09, aktualizacja: 07.11.2018 13:25

Dermokosmetyki, inaczej nazywane kosmetykami aptecznymi, to błogosławieństwo dla wszystkich z nas, którzy zmagają się z problemami z cerą lub po prostu mają wrażliwą skórę. Dzięki ich intensywnemu działaniu możemy wspomóc się w walce z trądzikiem czy łuszczycą, ale także lepiej zabezpieczyć ciało przed słońcem czy zanieczyszczeniami w powietrzu. Jak działają dermokosmetyki? Czy naprawdę są skuteczne? Kto powinien zwrócić na nie szczególną uwagę?

Ciężkie działa na nieprzyjemne dolegliwości
Dermokosmetyki nie są zwykłymi kosmetykami, jakie można znaleźć w każdej drogerii. Ich zadaniem jest nie tylko dbać o naszą skórę, ale także wspomagać leczenie różnych chorób i problemów z cerą. Z pomocą tych specjalistycznych produktów możemy z powodzeniem radzić sobie z takimi przypadłościami, jak:
• łuszczyca;
• trądzik;
• atopowe zapalenie skóry;
• łupież;
• różnego rodzaju alergie skórne;
• podrażnienia.
Dermokosmetyki możemy stosować również wtedy, gdy nie zmagamy się z żadną chorobą, ale nasza skóra jest szczególnie wrażliwa lub ma tendencję do przesuszania się. Dzięki większej ilości składników aktywnych lepiej nawilżą i ochronią naszą cerę przed czynnikami zewnętrznymi.

Dlaczego dermokosmetyki są skuteczne?
Choć zwykle są to produkty drogie w porównaniu do drogeryjnych odpowiedników, o tyle ich skuteczność również jest większa. Dzieje się tak dlatego, że dermokosmetyki zawierają w sobie więcej substancji aktywnych, które pomagają nam zmagać się z problemami skórnymi. Produkty te zawierają takie związki, jak koenzym Q10, mocznik czy kwas hialuronowy, które mają pozytywny wpływ na wygląd i ogólną kondycję naszej skóry, a w większym stężeniu działają szybciej i skuteczniej, niż kosmetyki które możemy kupić w zwykłym sklepie.

Kosmetyki apteczne możemy znaleźć nie tylko w aptekach, ale także bezpośrednio u producentów, jak na przykład pod adresem https://tolpa.pl. Mogą one być naszymi codziennymi środkami do pielęgnacji, jak i bardzo dużą pomocą w leczeniu różnych nieprzyjemnych schorzeń skóry. Produkty te zawierają więcej substancji czynnych, niż ich klasyczne odpowiedniki, na które możemy trafić w drogerii, dlatego są również bardziej wydajne i skuteczniej wspomagają regenerację, odżywianie i nawilżenie skóry. Jeżeli jednak chcemy osiągnąć naprawdę dobry rezultat, nie możemy zapomnieć o odpowiedniej diecie i ilości wody spożywanej w ciągu dnia, a także o aktywności, jaką wykazujemy na co dzień. Łącząc odpowiednie dbanie o siebie od wewnątrz i na zewnątrz możemy osiągnąć niesamowite rezultaty, a także zdecydowanie szybciej pozbyć się podrażnień czy innych problemów skórnych, z jakimi akurat się borykamy.

Źródło artykułu:Materiał Partnera