Blisko ludziProjekt Kai Godek znów w Sejmie. Ustawa "Stop LGBT" została skierowana do pierwszego czytania

Projekt Kai Godek znów w Sejmie. Ustawa "Stop LGBT" została skierowana do pierwszego czytania

Kaja Godek
Kaja Godek
Źródło zdjęć: © East News | Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
Aleksandra Lewandowska

23.09.2021 11:45

Fundacja Kai Godek "Życie i Rodzina" poinformowała przez newslettera, że jej "obywatelski" projekt "Stop LGBT" przeszedł etap konsultacji i trafił właśnie do pierwszego czytania w Sejmie. Godek chce m.in. aby pojęcie małżeństwa nie było kwestionowane, bo ma być traktowane jako związek kobiety i mężczyzny.

Temat kontrowersyjnego projektu Kai Godek "Stop LGBT" pojawia się w mediach już od pewnego czasu. Wcześniej związany był ze zbieraniem podpisów w Kościołach czy zachęcaniu do jego poparcia w Radiu Maryja. W efekcie podpisało się pod nim 140 tys. osób, dzięki czemu przeszedł etap konsultacji i trafił do pierwszego czytania w Sejmie.

Projekt Kai Godek znów w Sejmie

Celem fundacji Kai Godek było na samym początku zakazanie organizowania Marszów Równości. Podczas pierwszej próby projekt został odrzucony z powodów technicznych, jednak teraz przeszedł do kolejnego etapu. Choć pozornie mówi się jedynie o marszach, ustawa przewiduje znacznie więcej zakazów.

Pismo opublikowane przez fundację "Życie i Rodzina"
Pismo opublikowane przez fundację "Życie i Rodzina" © Noizz | Newsletter Fundacji "Życie i Rodzina"

Skierowanie projektu do czytania zostało nagłośnione przez poznańską Grupę Stonewall. Jak się okazuje pod hasłem "zakaz organizowania Marszów Równości" kryje się także zaraz organizowania wydarzeń, których celem jest m.in. "kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny" oraz "propagowania możliwości przysposabiania dzieci przez osoby tej samej płci". Ustawa ma więc na celu "zakaz propagowania LGBT".

Polska wersja "zakazu propagandy LGBT"

Taka ustawa, jak ta proponowana przez fundację Kai Godek, została przyjęta m.in. przez Węgry. Tamtejsi aktywiści twierdzą, że dzięki temu, że jest napisana bardzo ogólnikowo, jak w przypadku polskiego "zakazania organizowania Marszów Równości", osoby będące przeciwko społeczności LGBT mogą stosować ją jak najszerzej. Taki jest właśnie jej cel.

Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w przypadku ustawy antyaborcyjnej, która najpierw była specjalnie odrzucana przez Sejm, a ostatecznie została przyjęta i skończyło się to niemalże całkowitym zakazem aborcji. O pełny zakaz walczy aktualnie Fundacja "Pro-Prawo do Życia".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (478)
Zobacz także