Trwa ładowanie...

Prysznic bez brodzika – opinie użytkowników

Decyzję o montażu w łazience prysznica bez brodzika warto poprzedzić dokładną analizą wad i zalet takiego rozwiązania. Dobrym sposobem może być zapoznanie się z opiniami osób, które miały okazję w praktyce korzystać z prysznica bez brodzika zamontowanego we własnej łazience.

Prysznic bez brodzika – opinie użytkownikówŹródło: Shutterstock.com
d1naxy8

Czyszczenie prysznica bez brodzika – opinie

Jednym z zagadnień, które często pojawiają się w dyskusjach użytkowników kabin prysznicowych, jest kwestia ich czyszczenia. W przypadku prysznica bez brodzika znika problem związany z czyszczeniem zakamarków kabiny, ponieważ brud nie gromadzi się przy zawiasach, kółkach, rolkach czy szynach drzwi prysznicowych.

Z drugiej jednak strony pojawiają się opinie dotyczące dość problematycznego czyszczeniu odpływu, które musi być przeprowadzane regularnie, by uniknąć zapychania się syfonu. Wykorzystywany w prysznicu otwartym odpływ liniowy bądź punktowy zazwyczaj wykorzystuje kratkę z wąskimi otworami, którą trzeba oczyszczać z zabrudzeń nawet po każdym użyciu. Zaniedbanie systemu odwadniającego może też spowodować powstanie zatorów w głębszych partiach instalacji, a w takiej sytuacji doprowadzenie jej do stanu używalności może stanowić już większy problem.

Kolejna kwestia, która wypływa w opiniach użytkowników, to kamień w kabinie prysznicowej. Również prysznic bez brodzika może ulegać zakamienieniu, szczególnie na powierzchni szklanej ścianki odgradzającej strefę natrysku od reszty łazienki, a także kafelkach czy fugach. By ograniczyć pojawianie się nieestetycznego kamienia w łazience, polecane jest osuszanie szyby prysznicowej oraz wycieranie podłogi w łazience po skorzystaniu z prysznica. Problem zacieków czy kamienia może być znacznie ograniczony, jeśli w łazience mamy ogrzewanie podłogowe i dobrą wentylację.

d1naxy8

Użytkowanie prysznica bez brodzika – opinie

Jeśli chodzi o korzystanie z prysznica bez brodzika w praktyce, pojawią się opinie, że kąpiel w otwartej kabinie jest wygodna, jeśli łazienka jest odpowiednio duża i nie ma ryzyka zalania wodą reszty pomieszczenia. Sporą zaletą są też względy estetyczne, możliwość oszczędzenia przestrzeni w łazience i jej wizualnego powiększenia. Niektórzy użytkownicy wyrażają też opinie, że podczas prysznica w otwartej kabinie bez brodzika może być zimo. Taki problem może się pojawić głównie w dużych łazienkach, aczkolwiek można go zniwelować, odgradzając kabinę od reszty pomieszczenia ścianami szklanymi lub murowanymi, także decydując się na ogrzewanie podłogowe.

Prysznic bez brodzika – podsumowanie opinii użytkowników

Prysznic bez brodzika należy do nowoczesnych rozwiązań, które coraz częściej pojawiają się we współczesnych łazienkach. Osoby sięgające po takie rozwiązanie zachwalają jego estetykę oraz możliwość stworzenia różnorodnych aranżacji łazienki. Plusem kabiny bez brodzika jest też jej przestronność. Mimo to pojawia się wiele opinii, zgodnie z którymi utrzymanie prysznica bez brodzika w czystości wymaga sporo wysiłku. Oddzielną kwestią jest też drogi montaż, do którego można przejść tylko wtedy, gdy nasza łazienka spełnia wszystkie wymagania – trzeba na nie zwrócić uwagę szczególnie w przypadku mieszkania w bloku.

d1naxy8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1naxy8