Trwa ładowanie...

Przemysław Czarnek chce zmienić podręczniki. Więcej treści narodowo-katolickich

Minister Edukacji Narodowej zapowiedział, że będzie dążył do modyfikacji podręczników szkolnych. Zdaniem Przemysława Czarnka uczniowie muszą więcej uczyć się na temat patriotyzmu i wiary katolickiej.

Share
Zmiany w podręcznikachZmiany w podręcznikachŹródło: East News
da7fq1c

Przemysław Czarnek jest szefem MEN od niecałego miesiąca, ale dał się już wcześniej doskonale poznać zarówno nauczycielom, jak i rodzicom. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych poglądów np. na temat osób LGBT. Polityk z ramienia Prawa i Sprawiedliwości stwierdził publicznie, że: "ci ludzie nie są równi ludziom normalnym".

Zmiany w podręcznikach do historii

Przemysław Czarnek słynie również z częstego odnoszenia się do patriotyzmu i wartości konserwatywnych. Ostatnio minister uznał, że należy wymienić niektóre podręczniki szkolne - tak, aby zawierały więcej treści narodowo-katolickich.

"Trzeba zwiększyć wysiłki, żeby było ich więcej poprzez zmianę np. kanonu lektur, ale poprzez również spojrzenie gruntowne na podręczniki. Zwłaszcza podręczniki do historii najnowszej, które dopiero będą tworzone pewnie, bo to jest czwarta klasa w szczególności, a które będą pokazywały również losy naszej niepodległości w ostatnim stuleciu" - powiedział podczas rozmowy z "Polskim Radiem 24".

Ponadto szef MEN podkreślił, że według niego odzyskanie niepodległości przez Polskę to w dużej mierze zasługa kościoła katolickiego.

da7fq1c

"Niezwykle ważna rzecz, żeby zrozumieć, skąd jesteśmy i dlaczego jesteśmy w tym miejscu właśnie, tutaj w wolnym kraju, demokratycznym. Że zawdzięczamy to naprawdę ciężkiej pracy, poprzednim pokoleniom i obecnym jeszcze pokoleniom, starszym, którym stawiamy pomniki. Dzisiaj rozbierane przez niektórych, którzy kompletnie nie rozumieją, czym jest polskość, na czym polega polskość i co zawdzięczamy tym ludziom, którzy oddawali swoje życie, zdrowie i ciężko pracę wykonywali" - powiedział.

Dr Anna Parzyńska chce nadal pomagać kobietom. Ginekolog mówi, jaki ma pomysł na obejście wyroku TK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
da7fq1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da7fq1c
da7fq1c