Trwa ładowanie...
d1hxiz4

Przydatne urządzenia w domu

Szybkie sprzątanie, przyjemne gotowanie i relaksujący wypoczynek? Dzięki przydatnym urządzeniom w domu tak może wyglądać każde popołudnie. Wystarczy trochę techniki, by ułatwić sobie wykonywanie codziennych obowiązków. Jakie sprzęty warto kupić? Podpowiadamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przydatne urządzenia do domu potrafią usprawnić przestrzeń i odciążyć od obowiązków domowych
Przydatne urządzenia do domu potrafią usprawnić przestrzeń i odciążyć od obowiązków domowych (iStock.com)
d1hxiz4

Przydatne urządzenia w domu – nowoczesna kuchnia

Urządzenia gospodarstwa domowego najliczniej występują w kuchni, gdzie służą domownikom nie tylko jako akcesoria pomocne w przygotowywaniu posiłków, ale również jako sprzęty ułatwiające doprowadzenie blatów i naczyń do stanu używalności po gotowaniu.

  • Mieszadło automatyczne – pomocne urządzenie elektryczne w domu
d1hxiz4

Za szczególnie przydatne akcesorium wielu mogłoby uznać mieszadło automatyczne. To idealna propozycja dla tych, którym zdarza się zostawić na kuchence gotującą się zupę, usiąść przed ekranem telewizora czy komputera i... zapomnieć o swoim obiedzie. Mieszadło takie pod względem rozmiaru dzięki regulowanym zaciskom da się dostosować do garnków o różnych średnicach. Jest zasilane akumulatorem i odporne na ekstremalnie wysokie temperatury. Pracuje w różnych trybach i miesza z dowolnie ustawioną prędkością.

Sprawdź aktualne oferty urządzeń AGD na WP radarOkazji.

  • Wirówka do sałaty – ultraszybkie urządzenie kuchenne

Nikomu, kto uwielbia świeże sezonowe warzywa, nie jest obce uczucie zniechęcenia, kiedy po czasochłonnym płukaniu każdego listka sałaty trzeba odczekać, aż wszystko odcieknie z wody. Aby maksymalnie skrócić czas przygotowywania ulubionego dodatku do obiadu, można zainwestować silnikową wirówkę do sałaty. Mechanizm suszący uruchamia się w niej przez pociągnięcie za sznurek. Sitko na sałatę zaczyna bardzo szybko obracać się wokół własnej osi i po kilkunastu sekundach nie ma już na niej śladu kropel wody.

  • Młynek do mielenia resztek – nowoczesne urządzenie w domu
d1hxiz4

Sprzątanie po obiedzie nie należy do przyjemności. Trudno znaleźć ochotnika do zmywania, zwłaszcza jeśli po wszystkim trzeba jeszcze wynieść śmieci z resztkami. Pozostawienie w koszu odpadów żywnościowych sprawia, że w domu bardzo szybko zaczyna unosić się nieprzyjemny zapach. Aby temu zapobiec, można zamontować w odpływie kuchennym młynek do mielenia resztek. Jest to przydatne urządzenie w domu, które pozwala pociąć pozostałości zgarnięte z talerza na kawałki o wielkości 2 milimetrów. Jak się go używa? Wystarczy poukładać talerze w zlewie, odkręcić wodę i pozwolić, by wszystkie resztki popłynęły razem z nią. Młynki do mielenia resztek radzą sobie nawet z kośćmi drobiowymi. Zainstalowanie ich pozwala uchronić przed zapchaniem zlewu.

Przydatne urządzenia w domu – inteligentny salon

W komfortowym salonie na miarę XXI wieku nie może zabraknąć inteligentnych urządzeń domowych, dzięki którym nie trzeba ruszać się z kanapy, by korzystać z całego wyposażenia – nawet tego, które znajduje się w kuchni czy łazience.

  • Pokojowy regulator temperatury – urządzenie elektryczne dla zmarzluchów
d1hxiz4

Do takich przydatnych akcesoriów należy pokojowy regulator temperatury umożliwiający nie tylko zmianę ogrzewania powietrza bez regulowania kaloryferów czy klimatyzacji, ale również zaprogramowanie całego systemu dostarczającego ciepło do domu. Regulator temperatury można ustawić tak, by działał zgodnie z ustalonym harmonogramem godzinowym, który odpowiada trybowi życia domowników. Zmian w ustawieniach da się dokonywać nawet na odległość (np. z pracy) za pośrednictwem smartfona.

  • Robot sprzątający – wymarzone urządzenie domowe dla wygodnickich

Przydatne urządzenia w domu już nie tylko pomagają, ale również wykonują szczególnie pracochłonne czynności za nas. W salonie, gdzie toczy się całe życie rodzinne, nieustannie trzeba odkurzać i myć podłogę. Na szczęście świetnie radzi sobie z tym robot sprzątający z wmontowanym czujnikiem ruchu. Automat sam znajduje kurz i brud, dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, a po skończonej pracy automatycznie powraca do stacji dokującej, by ponownie naładować swój akumulator. Jedyne, co trzeba zrobić, to uruchomienie go przy użyciu smartfona. Takie inteligentne urządzenie domowe da się kupić również w wersji z funkcją mopowania.

d1hxiz4

Podziel się opinią

Share
d1hxiz4
d1hxiz4