Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone
wyłącznie dla osób dorosłych.

Przyszedł na spotkanie z kolegą. Zgwałcił jego 94-letnią prababcię

Przyszedł na spotkanie z kolegą. Zgwałcił jego 94‑letnią prababcię

21-latek zgwałcił prababcię znajomego
21-latek zgwałcił prababcię znajomego
Źródło zdjęć: © Getty Images, Mash
24.04.2023 11:44, aktualizacja: 24.04.2023 12:21

Siergiej, 21-latek z Krymu, miał spotkać się z dawnym kolegą. Zamiast tego pijany mężczyzna zaatakował 94-letnią prababcię znajomego, którą pobił, a następnie brutalnie zgwałcił. Napastnik próbował uciec z miejsca przestępstwa, jednak szybko został ujęty.

O szokującej zbrodni poinformował w niedzielę rosyjski portal Mash. Według doniesień dziennikarzy, 21-letni Siergiej, który pochodzi ze wsi Izobilnoje niedaleko Ałuszty na południu Krymu, chciał odnowić kontakty ze swoim dawnym kolegą ze szkoły.

"Chciał się z nim spotkać, napić, powspominać stare, dobre czasy" - czytamy na portalu. Znajomy oznajmił jednak, że nie ma go w domu, ale 21-latek może zaczekać na niego w towarzystwie 94-letniej babci.

Zgwałcił prababcię kolegi. Miała 94 lata

Mężczyzna "przyszedł z wizytą podchmielony, rozebrał się, wpadł w szał i zaatakował starszą kobietę" - opisuje portal. Siergiej miał pobić seniorkę, a następnie brutalnie ją zgwałcić. Kiedy w domu pojawił się prawnuk kobiety, zauważył swojego znajomego, który spał na jego prababci. Obudził 21-latka, a ten, gdy uświadomił sobie, co zrobił, uciekł z mieszkania i schował się w samochodzie. To jednak nie pomogło mu uniknąć odpowiedzialności - bardzo szybko ujęli go funkcjonariusze policji i przewieźli do komisariatu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niestety, jak podaje rosyjski portal, po zdarzeniu rodzice 21-letniego Siergieja zaczęli grozić krewnym zgwałconej staruszki za to, że "zrujnowali życie" ich synowi.

Gwałt może powodować PTSD. Oto z czym się wiąże

Gwałt, a także inne formy przemocy o charakterze seksualnym, wiążą się z poważnymi konsekwencjami psychicznymi. Wydarzenie to może skutkować powstaniem i rozwojem zespołu stresu pourazowego PTSD (od ang. post-traumatic stress disorder). Wiąże się to najczęściej z natarczywymi wspomnieniami, powracającymi koszmarnymi snami, przesadną reakcją na bodźce, niezdolność do przeżywania przyjemności czy ciągłym uczuciem obojętności. Może to prowadzić również do zaburzeń lękowych czy depresji.

Jak leczyć PTSD? Leczenie jest uwarunkowane przez nasilenie oraz uporczywość objawów i może ono obejmować farmakoterapię oraz psychoterapię. Wysoką skuteczność mają chociażby terapie oparte na ekspozycji i skoncentrowane na traumie.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i potrzebujesz rozmowy z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także