Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski obejmie patronatem Paradę Równości. Prezydent dotrzymał słowa

8 czerwca po raz 19. ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości. Rafał Trzaskowski dotrzymał złożonej podczas kampanii wyborczej obietnicy i objął wydarzenie swoim patronatem.

Rafał Trzaskowski obejmie patronatem Paradę Równości. Prezydent dotrzymał słowaŹródło: East News, fot: Rafal Gaglewski/REPORTER
dxyj1us
dxyj1us

Rafał Trzaskowski już w trakcie swojej kampanii wyborczej mówił, że warszawska Parada Równości powinna mieć patronat miasta.

Prezydent Warszawy, który na początku roku podpisał Deklarację LGBT+, w kwietniowym wywiadzie dla Radia Zet nie tylko obiecywał swój patronat, ale także zapewniał, że sam pojawi się na tegorocznej Pardzie Równości.

East News
Źródło: East News, fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

"Ta deklaracja jest pewnym początkiem całego długotrwałego procesu. To nie jest tak, że będziemy wcielali wszystkie zapisy tej karty w przeciągu jednego miesiąca. (...) Rozmawiamy przez cały czas o pełnomocniku ds. społeczności LGBT+, a w tej chwili przede wszystkim o paradzie równości, która będzie miała mój patronat" – mówił Trzaskowski.

dxyj1us

Okazuje się, że środowisko LGBT w końcu otrzymało potwierdzenie słów prezydenta Warszawy. Na facebookowym profilu Parady Równości pojawił się post, z którego wynika, że wydarzenie oficjalnie już otrzymało patronat miasta.

"Bardzo się cieszymy, że możemy oficjalnie ogłosić tę informację. Parada Równości 2019 została objęta patronatem Prezydenta m. st. Warszawy. Dziękujemy, Rafał Trzaskowski" – czytamy.

Parada Równości po raz 19. przejdzie ulicami Warszawy. Wydarzenie zaplanowane jest na 8 czerwca.

dxyj1us
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxyj1us