To znak. Rolka pod deską ma ukryte znaczenie

To znak. Rolka pod deską ma ukryte znaczenie

Papier toaletowy ustawiony w taki sposób, to ważna wiadomość
Papier toaletowy ustawiony w taki sposób, to ważna wiadomość
Źródło zdjęć: © archiwum prywatne
20.10.2022 11:30, aktualizacja: 20.10.2022 12:22

W publicznych toaletach trudno o komfortowe warunki. Są często używane, a osoby, które z nich korzystają, nie zawsze przejmują się tym, co po sobie pozostawią. Przez takie podejście w WC często panuje brud i brakuje papieru toaletowego. Zdarza się, że po wejściu do kabiny zauważymy rolkę ustawioną pod deską. Wtedy powinniśmy mieć pewność, że poprzedni użytkownik toalety chciał nam zakomunikować coś ważnego.

Korzystanie z publicznej toalety nie należy do szczególnie wygodnych. Panują tam niezbyt higieniczne warunki i często brakuje papieru toaletowego. Zdarza się, że siedząc w kabinie, zużyjemy jego resztkę. Wtedy warto powiadomić o tym koleją osobę w kolejce. Pomocny w komunikacji będzie prosty trik.

Ustaw rolkę pod deską sedesową. To jasny komunikat

Pierwszą zasadą wspomnianego sposobu komunikacji jest niewyrzucanie zużytej rolki papieru do kosza. Wtedy kolejna osoba wchodząca do kabiny nie dowie się, że produkt właśnie się skończył. Aby zostawić widoczną wiadomość, podnieście deskę sedesową, a rolkę postawcie zaraz pod nią.

Wtedy każdy, kto otworzy drzwi do toalety, zobaczy, że brakuje w niej papieru. Dacie innym osobom szansę na zorganizowanie nowej rolki lub zaopatrzenie się w produkty higieniczne. Jeśli do kabiny wejdzie pracownik obsługi, od razu zorientuje się, że musi zaopatrzyć toaletę w papier.

Nie tylko w publicznych toaletach

Ten prosty komunikat można wykorzystywać także w innych miejscach. Poza publiczną toaletą w galerii handlowej, na dworcu czy biurowcu, przyda się także podczas imprezy organizowanej w domu. Gdy przyjdą do was goście i któryś z nich zostawi w toalecie po sobie ułożoną pod deską rolkę, będziecie wiedzieć, że należy natychmiast uzupełnić braki.

Podobnie jest ze współlokatorami, którzy niechętnie wymieniają zużyte rolki papieru na nowe. Jeśli mieszkacie z kilkoma osobami i dzielicie się korzystaniem z toalety, koniecznie ustalcie, że taki znak jest prośbą o uzupełnienie papieru. Nie będą mogli zignorować tak czytelnej wiadomości.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta