Roller do twarzy. Prosty przyrząd, którym wykonasz odmładzający masaż
Roller do twarzy z jadeitu jest poręcznym i prostym w obsłudze przyrządem, który jakiś czas temu stał się bardzo popularny. Dzięki niemu można szybko wykonać relaksacyjne, przeciwzmarszczkowe i odmładzające masaże twarzy. Roller do twarzy wykonany jest z naturalnego kamienia, który wykazuje właściwości prozdrowotne.
03.02.2020 | aktual.: 04.02.2020 15:31
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Roller do twarzy stał się popularny dzięki swojemu korzystnemu wpływowi na skórę. Z jego pomocą można w każdej chwili, w zaciszu własnego domu, wykonać rozluźniający masaż. Poprawia krążenie, zmniejsza opuchliznę oraz działa liftingująco.
Roller do twarzy – jak z niego korzystać?
Chcąc osiągnąć pozytywne efekty z użytkowania rollera do twarzy, wymagana jest cierpliwość oraz regularność. Pamiętaj, że istnieją przeciwwskazania do korzystania z rollera: cera trądzikowa, pękające naczynka, uszkodzenia skóry, siniaki czy pieprzyki. Jeżeli jednak nic nie stoi na przeszkodzie w wykonaniu masażu, sięgaj po roller do twarzy 2 razy dziennie, czyli rano oraz wieczorem po umyciu skóry. Roller pomaga wmasować w skórę kosmetyki pielęgnacyjne, więc możesz z niego korzystać, gdy nałożysz na twarz serum czy olejek. Schładzaj roller do twarzy w lodówce, a zyskasz skuteczniejszy efekt obkurczania naczyń krwionośnych. Nie naciskaj na skórę rollerem zbyt mocno i w jednym miejscu nie wykonuj ruchu masującego więcej niż 5 razy.
Zobacz także: Noni - co to jest i jakie ma właściwości?
Roller do twarzy – popularne rodzaje
Roller do twarzy wykonany jest albo z chropowatego, albo gładkiego naturalnego kamienia. Istnieje kilka najbardziej rozpowszechnionych rodzajów rollera:
- roller z jadeitu;
- roller z kwarcu;
- roller z obsydaniu;
- roller z kryształu górskiego;
- roller z ametystu.
Jeżeli szukasz innych podobnych przyrządów do twarzy, połącz masaż rollerem do twarzy z myciem skóry przy pomocy sonicznej szczoteczki. Dzięki temu nie tylko oczyścisz skórę, ale również zapewnisz jej skuteczne odprężenie.
Roller do twarzy a derma roller
Obok najprostszych w formie rollerów do twarzy, możesz znaleźć także derma rollery przeznaczone do mezoterapii. W tym przypadku chodzi o wałki pokryte specjalnymi mikroigłami. W trakcie zabiegu skóra jest minimalnie nakłuwana, a to z kolei prowadzi do pobudzenia naturalnych procesów produkcji kolagenu oraz elastyny. Choć mezoterapia pozwala na zniwelowanie blizn i przebarwień, musisz udać się do profesjonalnego salonu w celu przeprowadzenia zabiegu mezoterapii. Przy użyciu derma rollera również wykonasz zbliżony zabieg, ale najpierw upewnij się, że nie ma żadnych przeciwwskazań.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl