Nie zabijaj ich. Jesienią wchodzą do domów

Mucha żurawia
Mucha żurawia
Źródło zdjęć: © Facebook | Zwierzęta Moja Miłość

03.09.2024 14:51, aktual.: 03.09.2024 21:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na przełomie lata i jesieni w naszych domach zaczynają pojawiać się owady. Szukają bezpiecznego i ciepłego schronienia. Jeden z nich przypomina pająka, jednak w rzeczywistości jest muchą.

Pod koniec lata w naszych domach zaczynają pojawiać się liczne owady, takie jak muchy, pająki czy komary. Każdy z nich, niezależnie od gatunku, szuka ciepłego schronienia w związku ze zbliżającą się jesienią.

Jeden z owadów zasługuje na szczególne wyróżnienie. Posiada długie i cienkie odnóża, dlatego też wiele osób myli go z pająkiem. Okazuje się, że jest to mucha, a dokładniej, mucha żurawia. Czy jest się czego obawiać? Ekspert rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wygląda mucha żurawia?

Mucha żurawia, znana też jako komar olbrzymi to owad, który z wyglądu przypomina pająka z rodziny nasosznikowatych. Posiada trzy pary długich i cienkich odnóży. Nie żywi się krwią, nie przenosi zarazków. Stanowi bardzo ważną część ekosystemu, bowiem bierze udział w zapylaniu roślin i kwiatów.

"Są naprawdę dobrym źródłem pożywienia dla ptaków, odgrywają ważną rolę w ekosystemie, dlatego ludzie powinni wypuszczać je przez okna, zamiast zabijać. Większość życia spędzają pod ziemią jako larwy, a następnie wykluwają się latem" - wyjaśnia Karl Curtis, dyrektor ds. rezerwatów i zaangażowania społecznego w rozmowie z "The Mirror".

Nie stanowią żadnego zagrożenia

Ekspert dodał, że przyciąga je ciepło i światło w naszych domach, choć ich głównym celem jest znalezienie partnera, a nie szukanie schronienia. Najlepiej czują się w krótkich trawach, gdzie zwykle składają jaja. Co istotne, muchy żurawie nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi, zwierząt i roślin. Po złożeniu jaj szybko umierają. Jeśli zadomowią się w twoim domu, nie zabijaj ich, tylko złap je i wypuść za okno. Pamiętaj, że te owady pełnią ważną rolę w ekosystemie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (31)