UrodaSalicylol na trądzik i skórę głowy. Wyjaśniamy, jak go stosować i jakie daje efekty

Salicylol na trądzik i skórę głowy. Wyjaśniamy, jak go stosować i jakie daje efekty

Salicylol lekiem na trądzik
Salicylol lekiem na trądzik
Źródło zdjęć: © Getty Images
04.06.2020 18:01, aktualizacja: 01.07.2020 06:53

Salicylol stosuje się jako lekarstwo na trądzik, łuszczycę oraz łupież. Kosztuje niewiele, a z naszą skórą potrafi zdziałać cuda.

Salicylol jest produktem leczniczym wykazującym silne działanie przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. W jego skład wchodzi kwas salicylowy oraz olej rycynowy, a sam preparat ma konsystencję rzadszego żelu. Wyjaśniamy, jak dokładnie go stosować.

Salicylol sposobem na trądzik

Salicylol można kupić w każdej aptece bez recepty za około 10 zł. Jest idealnym lekarstwem na łupież czy łojotokowe zapalenie skóry głowy. Aplikuje się go, nasączając wacik, a następnie wcierając w skórę, tak aby jak najbardziej odgarniać i omijać włosy. Po wszystkim należy dokładnie umyć głowę. Zabieg trzeba powtarzać co 3 dni.

Salicylol ma właściwości złuszczające, rozjaśnia przebarwienia i zmniejsza płytkie blizny, przez co jest doskonałym lekarstwem na trądzik. Głęboko oczyszcza, nawet mocno zanieczyszczoną skórę głowy, i zapobiega powstawaniu wyprysków. Nie powinno się jednak stosować go na duże obszary skóry, a raczej aplikować na miejscowe niedoskonałości.

W trakcie stosowania salicylolu nie wolno się opalać i korzystać z solarium. Niewskazane jest również wykonywanie peelingów.

Źródło artykułu:WP Kobieta