Implanty piersi rujnują jej życie. Córka gwiazd podjęła decyzję

W świecie celebrytów, gdzie dążenie do ideału piękna często prowadzi pod nóż chirurga, Sami Sheen podjęła zaskakującą decyzję. Córka Charliego Sheena i Denise Richards ogłosiła, że usuwa implanty piersi, które wszczepiła sobie zaledwie dwa lata temu. Powód? Nietypowe i uciążliwe objawy, które zatruwały jej życie.

Sami SheenSami Sheen usuwa implanty piersi. Mówi o nietypowych objawach
Źródło zdjęć: © instagram | samisheen
Marcin Michałowski

Sami Sheen, córka znanych hollywoodzkich aktorów Charliego SheenaDenise Richards, zdecydowała się na poważny krok dotyczący swojego zdrowia. Gwiazda mediów społecznościowych ogłosiła, że planuje usunąć implanty piersi, które wszczepiono jej w 2022 roku. Powód tej decyzji? Seria trudnych do zdiagnozowania i uporczywych objawów, które – jak uważa – mają bezpośredni związek z operacją powiększenia biustu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Magda Gessler o swoich urodzinach. Jaki prezent otrzymała od ukochanego?

Sami Sheen o powikłaniach po operacji. Zaniepokojona objawami

W relacji opublikowanej na Instagramie Sami Sheen otwarcie mówi o swoim stanie zdrowia. Jak relacjonuje, niemal od razu po zabiegu zaczęły się pojawiać u niej różnorodne, nietypowe symptomy.

– Od prawie dwóch lat mam problemy zdrowotne z najdziwniejszymi objawami i w końcu odkryłam, że mam chorobę związaną z implantami piersi. Nie wiem, jak wcześniej tego nie zauważyłam, ale cieszę się, że w końcu mam odpowiedź. Mam nadzieję, że uda mi się je jak najszybciej usunąć, żeby poczuć się lepiej. Jeśli znasz dobrego chirurga w okolicach Los Angeles, daj mi znać. – napisała Sheen.

Jej wpis spotkał się z dużym zainteresowaniem – wiele kobiet w komentarzach dzieliło się podobnymi doświadczeniami. Problem, o którym mówi Sami, jest znany pod nazwą breast implant illness (BII), czyli choroba związana z implantami piersi. Chociaż nie jest ona formalnie uznana za jednostkę chorobową, tysiące kobiet na całym świecie zgłaszają podobne dolegliwości.

Sami Sheen i BII: lista objawów jest niepokojąco długa

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), do najczęstszych objawów związanych z BII należą: przewlekłe zmęczenie, bóle mięśni i stawów, problemy z koncentracją, wahania nastroju, depresja, lęki czy wypadanie włosów. Sami Sheen zauważa, że w jej przypadku objawy pojawiły się niemal natychmiast po operacji.

– BII często przypomina choroby autoimmunologiczne, ale jestem pewna, że to przez implanty, bo objawy zaczęły się zaraz po zabiegu – stwierdziła.

Dodatkowo aktorka i influencerka wspomina również o alergiach, zawrotach głowy, wysypkach, trądziku, suchości oczu czy nadwrażliwości na temperaturę.

W jednym z postów Sheen udostępniła swoje zdjęcie sprzed operacji. Przyznała, że boi się powrotu do wcześniejszego wyglądu, ale wie, że usunięcie implantów to konieczność.

To będzie trudne nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Wcale tego nie chcę, ale wiem, że poczuję się lepiej, gdy je usunę, więc chyba warto – dodała.

Usunięcie implantów – jedyne skuteczne wyjście dla Sami Sheen

Sami Sheen zdecydowała się na operację eksplantacji, czyli usunięcia implantów, mając nadzieję na powrót do lepszego samopoczucia. Jak sama przyznała, nosiła implanty o pojemności 345cc i 365cc.

Choć BII nie jest oficjalnie sklasyfikowaną chorobą, wiele kobiet znajduje ulgę dopiero po usunięciu implantów. Serwis Breastcancer.org podkreśla, że operacja eksplantacji w wielu przypadkach pozwala na całkowite ustąpienie objawów.

– Myślę, że po prostu miałam pecha, ale jestem wdzięczna, że mogę je usunąć. Współczuję kobietom, które nie mają takiej możliwości, bo ta choroba to nie żart. Te implanty to prawdziwy kłopot. Nie warto, ale człowiek uczy się na błędach – dodała Sheen.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Klub Świadomej Konsumentki © WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
"Shrekowanie" to nowy trend w randkowaniu. Oto na czym polega
"Shrekowanie" to nowy trend w randkowaniu. Oto na czym polega
Ma dom w Chorwacji. Mieszkańcy półwyspu zrobili dla niego "ołtarzyk"
Ma dom w Chorwacji. Mieszkańcy półwyspu zrobili dla niego "ołtarzyk"
W takim stroju spotkała się z dyplomatami. Strzał w dziesiątkę
W takim stroju spotkała się z dyplomatami. Strzał w dziesiątkę
Choruje na depresję. Mówi, jak wygląda jej życie
Choruje na depresję. Mówi, jak wygląda jej życie
Pracował w Biedronce. Mówi, co się tam dzieje przed świętami
Pracował w Biedronce. Mówi, co się tam dzieje przed świętami
Pozwała Krzysztofa Stanowskiego i Kanał Sportowy. Sąd wydał właśnie wyrok
Pozwała Krzysztofa Stanowskiego i Kanał Sportowy. Sąd wydał właśnie wyrok
"Jak wizyta u specjalisty". Nie podoba jej się kolęda "po nowemu"
"Jak wizyta u specjalisty". Nie podoba jej się kolęda "po nowemu"
Ile zarabia Jaruś z "Chłopaków do wzięcia"? Padła konkretna kwota
Ile zarabia Jaruś z "Chłopaków do wzięcia"? Padła konkretna kwota
Nie mogła na siebie patrzeć. "Uważałam, że jestem gruba i brzydka"
Nie mogła na siebie patrzeć. "Uważałam, że jestem gruba i brzydka"
Bierzesz Ozempic? Lekarka odradza spożywanie tych potraw
Bierzesz Ozempic? Lekarka odradza spożywanie tych potraw
Fryzura "soft power" powraca do trendów. Inspiracją ikona stylu
Fryzura "soft power" powraca do trendów. Inspiracją ikona stylu
Za chwilę skończy 75 lat. "Jestem bardzo aktywna seksualnie"
Za chwilę skończy 75 lat. "Jestem bardzo aktywna seksualnie"
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ 👀