Trwa ładowanie...
d3w27o7

Samochodowy scyzoryk idealny na prezent. Tani i praktyczny

Wśród twoich bliskich nietrudno znaleźć osobę, która spędza sporo czasu w aucie. Jeśli chcesz sprawić jej wyjątkowy, a przy tym praktyczny prezent, dobrze będzie wybrać brelok samochodowy. Przyda się nie tylko w przypadku kolizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To małe narzędzie może uratować życie
To małe narzędzie może uratować życie (Youtube.com)
d3w27o7

Niezależnie od tego, czy osoba obdarowywana jest początkującym czy doświadczonym kierowcą, warto sprawić jej drobny upominek, który może przydać się podczas kryzysowej sytuacji na drodze.

Bezpieczeństwo w odpowiedniej cenie

d3w27o7

Za 25 złotych otrzymasz brelok, który spełni wszystkie podstawowe funkcje. Jego budowa jest dokładnie przemyślana, każdy element pełni istotną funkcję podczas wypadku. Chociażby kółko do kluczy sprawia, że nawet podczas dachowania, gdy wszystkie nieprzymocowane przedmioty będą latały po całym aucie, brelok będzie tam, gdzie klucze – przy stacyjce.

Obudowa wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego dobrze leży w dłoni i pozwala na sprawne operowanie wszystkimi dostępnymi narzędziami. Sam brelok zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu możesz nosić go wygodnie w kieszeni czy torebce. Biorąc pod uwagę liczbę ukrytych w nim narzędzi, rozmiar jest imponujący.

Cięcie pasów i wybijanie szyb

d3w27o7

Ostrze do cięcia pasów to nierzadko jedyna opcja, by ewakuować się z samochodu po wypadku. W wyniku gwałtownych wstrząsów wadliwy mechanizm zapięcia może się zaciąć, skutecznie unieruchamiając kierowcę lub pasażerów w aucie. Jeśli kierowca nie odniósł poważnych obrażeń i pozwala na to miejsce, może maksymalnie odsunąć siedzenie i odchylić oparcie do pozycji poziomej. W ten sposób swobodnie wydostanie się z pułapki. W wielu przypadkach takie rozwiązanie jest jednak niemożliwe.

Wtedy do gry wchodzi nożyk do pasów. Po usunięciu kolorowego elementu z kółkiem do kluczy, w powstałej szczelinie pojawi się niewielkie ostrze, otoczone z trzech stron ochronną warstwą tworzywa sztucznego. Dzięki temu nożyk minimalizuje ryzyko przypadkowych skaleczeń. Wystarczy wsunąć w szczelinę pas, a ostrze przetnie go jak kartkę papieru.

Brelok może być nie tylko elegancki, ale również praktyczny 123RF
Podziel się

Godnym zainteresowania elementem jest również przemyślany zbijak do szyb. Wystarczy przytknąć urządzenie do szyby, a zamontowany skobel wyprowadzi uderzenie, które będzie w stanie skruszyć najtwardsze szkło. Pamiętaj, że by urządzenie działało jak należy, lepiej przytknąć je bliżej krawędzi, wtedy szyba nie będzie sprężynować.

d3w27o7

Pomiar ciśnienia w kołach i stanu zużycia bieżnika

Nieco droższe urządzenia mają w zanadrzu jeszcze więcej funkcji. Najważniejszą z nich jest możliwość pomiaru ciśnienia w oponach. Gdy przytkniesz urządzenie do opony, od razu pojawi się informacja, czy należy ją dopompować. Dzięki temu oszczędzisz sporo czasu, a także pieniędzy, odpowiednie ciśnienie to gwarancja mniejszej eksploatacji opon. Wbudowana miarka pozwoli również określić, w jakim stanie jest bieżnik.

d3w27o7

Podziel się opinią

Share

d3w27o7

d3w27o7
d3w27o7