Blisko ludziSamotna matka jednym wpisem na blogu wywołała burzę

Samotna matka jednym wpisem na blogu wywołała burzę

Kinga Kwiecień

19.10.2016 10:12, aktual.: 20.10.2016 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Chciałabym mieć możliwość wyboru. I najczęściej jest tak, że jeżeli damy człowiekowi możliwość wyboru, to on wybierze życie – mówi Agata Komorowska. Blogerka, która jednym wpisem poruszyła serca tysięcy Polaków.

Agata Komorowska jest mamą trójki dzieci. Sprawuje także pieczę nad 15-letnim Michałem. Życie mocno ją doświadczyło, a jej post komentujący możliwe zaostrzenie ustawy aborcyjnej, który stał się internetowym wiralem, został oparty na jej doświadczeniach.

Blogerka zadała politykom i księżom pytanie, czy zdecydowaliby się na wychowywanie chorego dziecka:
"Szanowni Duchowni i Politycy, pomyślcie przez chwilę o dziecku, które tak bardzo pragniecie ratować! Takie dziecko potrzebuje podwójnej dawki miłości, 100% więcej cierpliwości, a 500 zł miesięcznie nie starczy nawet na waciki. Dzieci chore i upośledzone potrzebują czułości, miłości, akceptacji i ogromnej ilości środków finansowych. Wyobraź sobie szanowny Panie Pośle, że ktoś Cię zmusza do adopcji takiego dziecka. Po prostu nakaz Prezesa. Popierasz partię, przyjmujesz upośledzone dziecko pod dach. Musisz. Nikt Cię nie pyta. Księże Proboszczu, Pan również. Już jutro maleńka dziewczynka z wodogłowiem i rozszczepem kręgosłupa wyląduje u Księdza na plebanii. Nie ma, że nie chcę, nie mogę, nie umiem. I co teraz? Czy sądzicie, że będziecie kochać, troszczyć się i walczyć o lepszy byt tego maleństwa, czy zaczniecie się modlić, tak modlić, żeby umarło?"

Agata Komorowska pisze o sobie na blogu:
"Jestem matką trojga dzieci. Jedno zdrowe, grzecznie wyprodukowane i urodzone po ślubie. Drugie, no cóż, klasyfikowało się do aborcji, bo ma zespół Downa. Trzecie to efekt czyjejś decyzji o nieaborcji, czyli zaadoptowane jako niemowlę." Kobieta nigdy nie przeprowadziła aborcji, ale jak przekonuje, ma doświadczenia, które upoważniają ją do wypowiedzi w tej sprawie. Jednym z nich jest poronienie. 11 lat temu, razem z Papieżem Janem Pawłem II, umierało jej nienarodzone dziecko.

– Tego, co się dzieje teraz, nie mogę pozostawić bez odpowiedzi, bo czuję się patriotką, a patrioci jednak walczą, gdy kraj okrywa hańba. A tak hańba dotyczy nie tylko Polek, ale całego nowego pokolenia małych, niechcianych, okaleczonych, upośledzonych i porzuconych Polaków. I to w ich imieniu przemawiam, bo kobiety potrafią same o siebie zawalczyć. Dzieci nie – mówi Agata Komorowska naszej reporterce Kindze Kwiecień.

Wpis, o którym w rozmowie z WP Kobieta mówi Agata Komorowska, można przeczytać pod tym adresem: http://agatakomorowska.pl/w-imieniu-dzieci-skazanych-na-zycie/

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1309)
Zobacz także