Sekret żony Sikorskiego wyszedł na jaw po latach. Dotyczył ślubu

Sekret żony Sikorskiego wyszedł na jaw po latach
Sekret żony Sikorskiego wyszedł na jaw po latach
Źródło zdjęć: © AKPA

24.03.2024 12:54, aktual.: 24.03.2024 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Radosław Sikorski żyje od ponad 30 lat w szczęśliwym małżeństwie z pochodzącą z USA dziennikarką Anne Applebaum, którą poznał przez przypadek. Tajemnicą związaną z ich ślubem, który odbył się w 1992 roku, Applebaum podzieliła się dopiero po latach.

Radosław Sikorski i Anne Applebaum poznali się dzięki pracy. W latach 80. byli w innych związkach, jednak już podczas pierwszego spotkania między nimi zaiskrzyło. Anne Applebaum była jedną z zagranicznych dziennikarek, które obserwowały wizytę Helmuta Kohla w Warszawie. W tym samym momencie w mediach pojawiła się informacja o zawaleniu się muru berlińskiego. Opowiedział o tym dziennikarz, Krzysztof Leski.

- Stało się jasne, że nie ma co tu robić, że trzeba jak najszybciej dotrzeć do Berlina. Postanowiliśmy pojechać autem nowo nabytym przez Anne za bodajże 9 tys. baksów. Zwało się daihatsu charade. I to ja miałem prowadzić - mówił.

Tak też się stało. Krzysztof Leski prowadził auto, kiedy na tylnych siedzeniach siedzieli Anne Applebaum i Radosław Sikorski. To wtedy doszło do ich pierwszego spotkania.

Anne Applebaum i Radosław Sikorski są małżeństwem od ponad 30 lat

Anne Applebaum i Radosław Sikorski pobrali się w 1992 roku. Z ich ślubem wiąże się ciekawa i dość tajemnicza sprawa, dotycząca rodziny Applebaum oraz pewnej rzeczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak się okazuje, Anne Applebaum poszła do ślubu w starej sukni, która należy do jej rodziny. Dziennikarka nie zdecydowała się na nową, w odróżnieniu od swoich sióstr.

- Ludzie się pobierają w różnych oryginalnych miejscach, na pustyni, w górach, na plaży, a ja miałam replikę z wesela moich rodziców w ich ogrodzie. Mama wyprodukowała całe to wesele, absolutnie wszystko było jej, począwszy od sukni, którą byłam zachwycona. (...) Mama ją miała, idąc do ślubu, jej siostra też, jeszcze pół roku temu moja kuzynka ją włożyła na swój ślub. Tylko moje siostry się uparły, że jej nie założą - mówiła Anne Applebaum na łamach książki "Matka Polka. Anne Applebaum w rozmowie z Pawłem Potoroczynem".
Anne Applebaum i Radosław Sikorski w 2010 roku
Anne Applebaum i Radosław Sikorski w 2010 roku© AKPA

Żyją z dala od blasku fleszy

Anne Applebaum i Radosław Sikorski tworzą szczęśliwą rodzinę wraz z dwoma synami: Aleksandrem i Tadeuszem. Od wielu lat żyją w dworku z 1860 roku w Chobielinie w woj. kujawsko-pomorskim, który odrestaurowano w latach 1989-1999. Sikorski go uratował.

- Zgniłe podłogi, zamiast okien - dziury, walące się stropy, zdezelowane schody. W miejscu ogrodu był chlew, a ściślej mówiąc, jakieś jego resztki. Totalna ruina - opowiadała Anne Applebaum kilka lat temu w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także