ModaSkórzany portfel – doskonały prezent dla każdego

Skórzany portfel – doskonały prezent dla każdego

Skórzany portfel – doskonały prezent dla każdego
Źródło zdjęć: © iStock.com
16.02.2018 13:29, aktualizacja: 13.05.2019 13:12

Elegancki i błyszczący dla niej, dyskretny i funkcjonalny dla niego – skórzany portfel wypada mieć. Najlepsze modele portfeli ze skóry sprawdzają się jako dodatek i miejsce, gdzie trzymamy pieniądze, a jako prezent elegancki portfel sprawdza się w każdej okazji.

Klasyka przede wszystkim – solidne portfele ze skóry naturalnej i ekologicznej

Skórzane portfele należą do jednej z najchętniej wybieranych kategorii prezentów. Przyczyn jest kilka, bo z portfela korzystają prawie wszyscy, łącznie z osobami, które preferują płatności elektroniczne. Taki prezent znajdziemy też w prawie każdym przedziale cenowym – może być zarówno luksusowym upominkiem dla mężczyzny lub rodzica, jak i kolorowym gadżetem dla przyjaciółki. Wiele modeli eleganckich portfeli dla kobiet jest starannie zapakowanych w piękne opakowania z przeznaczeniem na prezent. Skórzany model małego portfela dla kobiety znajdziemy nawet za niecałe 50 zł.

A portmonetkę za jeszcze mniej:

Skórzany portfel – najlepsze modele

Najlepszym i najbardziej klasycznym materiałem, z jakiego są wykonywane eleganckie portfele, jest skóra naturalna, licowa i o niewielkim połysku. Taka skóra najczęściej jest barwiona na odcienie brązu i czerni. Skórzany portfel może być też barwiony na dowolny kolor. Dużą popularnością cieszą się też portfele zamszowe i ze skóry lakierowanej. Jeśli jednak wolisz tańszą i łatwiejszą w utrzymaniu czystości skórę ekologiczną, również masz do wyboru duży asortyment. Skórzane modele wcale niemusza być dużo droższe, za przeciętny model z syntetyku zapłacimy kilkadziesiąt złotych, a duży, błyszczący, skórzany portfel kosztuje niewiele więcej:

Dobry portfel – jaki wybrać?

Portfel to jeden z najważniejszych przedmiotów, jaki ze sobą nosimy. Istotne, aby był solidny i estetyczny. Dobrze też, jeśli jest dobrze widoczny. Zwłaszcza jeśli zdarza nam się, że na chwilę przed wyjściem na spotkanie gorączkowo zastanawiamy się, gdzie też go zapodziałyśmy. W takiej sytuacji modny, skórzany portfel będzie dobrym rozwiązaniem i dodatkiem, który może odmienić całą stylizację.

Poza tym, że przechowuje pieniądze, może też świetnie wyglądać:

Obraz
© iStock.com

Jaki portfel dla niego?

Męski portfel powinien być prosty i nie mieć za dużo zbędnej zawartości. Wielu mężczyzn doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kieszenie wypchane za dużym portfelem wyglądają wyjątkowo nieestetycznie i zniekształcają sylwetkę. Teczka, elegancka torba lub plecak to opcja do pracy, na uczelnię, na niezobowiązujące wyjście na miasto, ale nie do eleganckiej restauracji. Najlepiej trzymać go w wewnętrznej kieszeni marynarki. Najlepiej, jeśli portfel do marynarki jest płaski i można go swobodnie wyjąć z kieszeni, czyli musi być od kieszeni węższy i mniejszy.

Obraz
© iStock.com

Skórzany portfel – jeden zakup na długi czas

Skóra naturalna to najlepszy materiał, z jakiego wykonuje się portfele. Jest trwała, odporna na zarysowania i pięknie pachnie. Warto dbać o taki portfel. Pielęgnacja skórzanego portfela jest ważna dla jego trwałości. Codziennie korzystamy z niego nawet kilka razy. W sklepach z galanterią skórzaną z łatwością znajdziemy odpowiednie preparaty do czyszczenia i pielęgnacji skór. Przypominamy, że skórę naturalną licową czyścimy tylko odpowiednim preparatem lub letnią wodą z niewielkim dodatkiem mydła oraz zabezpieczamy specjalnym kremem lub pastą do pielęgnacji skór.

Obraz
© iStock.com