UrodaSposób na szybką opaleniznę. Wyjaśniamy, jak działa przyspieszacz opalania

Sposób na szybką opaleniznę. Wyjaśniamy, jak działa przyspieszacz opalania

Przyspieszacz opalania - jak go stosować?
Przyspieszacz opalania - jak go stosować?
Źródło zdjęć: © Getty Images
04.06.2020 19:43

Wielu marzy o złotej opaleniźnie i chociaż lato zbliża się wielkimi krokami, nie wszyscy lubią długo wylegiwać się na słońcu. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem będzie przyspieszacz opalania.

Szeroka gama kosmetyków sprawia, że osiągnięcie złocistej opalenizny wcale nie będzie żmudne i czasochłonne. Zamiast wylegiwać się na słońcu, warto sięgnąć po przyspieszacz opalania. To specyfik, który stymuluje powstawanie melaniny, a przy tym chroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni społecznych.

Przyspieszacz opalania – jak go używać?

Istnieje wiele rodzajów przyspieszaczy opalania. W zależności od własnych preferencji można zaopatrzyć się w taki w formie sprayu, żelu, olejku lub balsamu. Należy jednak pamiętać, że każdy z nich powinien posiadać filtr przeciwsłoneczny i mieć w składzie witaminę E, która zapobiega starzeniu się skóry. Warto zaznaczyć, że są to kosmetyki wodoodporne i po wtarciu żelu lub balsamu w ciało możemy bez przeszkód pływać w jeziorze lub w morzu.

Przyspieszacz opalania należy nałożyć na skórę na około 30 min przed ekspozycją na słońce. W momencie, gdy się już opalimy, należy wcierać go w skórę przynajmniej 1-2 razy w tygodniu dla podtrzymania efektu. Przyspieszacze opalania są dostępne w większości drogerii, a ich ceny wahają się od 10 do 30 zł. Poniżej wymieniliśmy kilka przykładowych produktów.

Dax Sun Sprawy przyspieszający opalanie z masłem kakaowym - 15,39 zł

Dax Sun Spray - przyspieszacz opalania
Dax Sun Spray - przyspieszacz opalania © www.ezebra.pl

Kolastyna przyspieszacz opalania do twarzy i ciała - 13,47 zł

Kolastyna przyspieszacz opalania
Kolastyna przyspieszacz opalania © www.polskikoszyk.pl

NIVEA SUN olejek do opalania - 27,90 zł

Nivea - olejek do opalania
Nivea - olejek do opalania© www.ezebra.pl
Źródło artykułu:WP Kobieta