Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
fashion designer awards
24-01-2019 12:42

Spotkanie prasowe 10. edycji Fashion Designer Awards

W hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 10. edycji najważniejszego konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards, którego pomysłodawczynią i producentką jest Joanna Sokołowska-Pronobis.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Spotkanie prasowe 10. edycji Fashion Designer AwardsŹródło: Materiały prasowe
d1kyq66
d1kyq66

Temat tegorocznej edycji to „Be Italian Be Glamour , w tym roku w tym zacnym gronie jurorów zasiądą: *duet MMC Studio, czyli Rafał Michalak i Ilona Majer, Dawid Woliński, Gosia Baczyńska, duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Izabela Łapińska, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Marieta Żukowska, Agnieszka Dygant, Macademian Girl, Dorota Williams, Joanna Horodyńska, Mikołaj Komar, Kasia Wosiek, Weronika Płocha, Andrzej Foder, Marta Kulczycka. *

Atmosfera spotkania była bardzo gorąca, jak to w słonecznej Italii, goście podróżowali z jurorami poprzez ich włoskie fascynacje od Wenecji, Mediolanu przez Florencję do Rzymu, od opery włoskiej filmów z udziałem ikon włoskiego kina Sofii Loren, Claudii Cardinale, Monici Bellucci, kina Paolo Sorrentino, Frederico Felliniego i mody Gianniego Versace i Mucci Prady.

fot. AKPA Materiały prasowe
fot. AKPA Źródło: Materiały prasowe

„ Nie znam nikogo kto nie lubiłby Włoch, nie zachwycał się dziedzictwem kulturowym tego kraju, genialną sztuka, włoskim stylem i modą „made in Italy”, ten temat jest idealny na jubileuszową 10 edycję „ – powiedziała Joanna Sokołowska-Pronobis.

d1kyq66

„Kultura i lifestyle włoski jest mi bardzo bliski, bo to kultura radości, wesołości, wiecznego słońca. Ogromnie cieszę się na ten temat przewodni tegorocznej edycji, od wielu lat pracuję z włoskimi markami i jest masa rzeczy związanych z Włochami, które mnie inspirują. Tamtejsza moda charakteryzuje się podejściem „too much”, modne Włoszki słyną z przepychu i luksusu – uwielbiam to! Uczestniczyłem w pierwszej edycji konkursu FDA, teraz uczestniczę w dziesiątej i myślę, że wszystko, co przetrwało tyle lat, jest inicjatywą wartościową, która zdecydowanie ma sens” - przyznał Dawid Woliński.

fot. AKPA Materiały prasowe
fot. AKPA Źródło: Materiały prasowe

„Od dziecka jestem zakochana w Sofii Loren, to wybitna aktorka, która w jednym zdaniu potrafi powiedzieć „tak” i „nie”. Ma ognisty temperament i niebywały seksapil. Stała się ikoną włoskiej popkultury, ale też mody. Jestem zaszczycona, że mogę wziąć udział jako jurorka akurat w tej, jubileuszowej włoskiej edycji konkursu FDA, który jest niezwykle ważnym wydarzeniem na mapie polskiej mody. Liczę na to, że wspólnie znajdziemy wyjątkowego projektanta, który wpłynie na polską modę i... na moją garderobę!” - dodała Agnieszka Dygant.

„Niezwykle doceniam te spotkania z młodymi twórcami, które zapewnia mi jurorowanie w FDA. To bardzo kreatywna materia, bez której nie mogłabym funkcjonować. Cieszę się, że znowu mogę brać udział w tym konkursie jako jurorka i mogę tym młodym projektantom w jakiś sposób oddać część siebie i służyć im radą” - dodała Joanna Horodyńska.

fot. AKPA Materiały prasowe
fot. AKPA Źródło: Materiały prasowe

„Tegoroczny temat przewodni daje duże pole do popisu młodym twórcom. Jedną z moich ukochanych włoskich ikon zarówno kina, jak i mody jest Monica Vitti, która inspiruje mnie do dziś. Włoszki genialnie łączą ze sobą odważne elementy garderoby, mają bardzo radosne podejście do mody i obserwując je, zarażam się ich pozytywną energią. Będąc we Włoszech, nie zdejmuję szpilek, bo chcę się czuć, jak jedna z nich!” - z uśmiechem wyznała Marieta Żukowska.

d1kyq66

Warto zaznaczyć, że marka Duplo chce inspirować młode utalentowane osoby i właśnie dlatego dla zwycięzcy naszego konkursu ufundowała dodatkową nagrodę: wyjazd na prestiżowe targi mody White Milan we Włoszech z Batonikiem Duplo, jak również w tegorocznej puli nagród są m.in. wyjazd na Premier Vision do Paryża z Cisowianką Perlage , czek na 20.000 zł ,staż w atelier Gosi Baczyńskiej, staż w atelier Bizuu, specjalna nagroda Showroom Talents oraz wyjazd do Kijowa gdzie zwycięzca 10 edycji FDA zaprezentuje swoją kolekcję na 2nd International Young Designers Contest. Główną nagrodą edukacyjną jest pełne 3,5 letnie stypendium w Via Moda, zakończone uzyskaniem dyplomu uczelni wyższej.

scena z: Joanna Sokołowska-Pronobis, Agnieszka Maciejak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA Materiały prasowe
scena z: Joanna Sokołowska-Pronobis, Agnieszka Maciejak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA Źródło: Materiały prasowe

Partnerem Głównym konkursu jest Producent Batonika Duplo - Ferrero, firma o włoskich tradycjach.

Partnerzy beauty 10 edycji FDA – AA Wings of Color i Matrix zadbają o włoski look glamour podczas pokazów FDA.

d1kyq66

Spotkanie poprowadziły : Joanna Sokołowska-Pronobis oraz Natalia Hołownia, red. naczelna Gala.pl.

fot. AKPA Materiały prasowe
fot. AKPA Źródło: Materiały prasowe

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 15 lutego 2019 roku
Półfinał w Galerii Mokotów - 13 kwietnia 2019 roku.
Wielki finał - 27 maja 2019 roku.
więcej na www.fashiondesignerawards.com.pl

Partnerzy: Batonik Duplo, Galeria Mokotów, Cisowianka Perlage, AA Wings of Color, Matrix, Showroom.pl, ViaModa, Enter Air, Brother
Patroni Medialni: Radio Czwórka, Gala, kobieta.pl, wp.pl, lamode.info, Avanti, Co Jest Grane 24, Kmag Magazyn, Lounge Magazyn

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA Materiały prasowe
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA Źródło: Materiały prasowe
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1kyq66
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kyq66