Trwa ładowanie...
lodówka
JBR
19-10-2022 14:15

Sprawdź szczelność swojej lodówki. Wykonaj prosty test

Lodówka to niezbędne wyposażenie każdego domu lub mieszkania. Zwykle otwiera się ją przynajmniej kilka razy dziennie, dlatego jednym z najbardziej zużywających się elementów są drzwi, a szczególnie uszczelka. Warto sprawdzić jej szczelność za pomocą prostego testu.

Sprawdź szczelność swojej lodówkiSprawdź szczelność swojej lodówkiŹródło: Adobe Stock
d219c1m
d219c1m

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie obecnie życia bez lodówki, a najboleśniej jesteśmy się w stanie o tym przekonać, gdy to urządzenie się zepsuje. Dlatego warto ją regularnie czyścić, nie zapominając przy okazji o uszczelkach, od których wiele zależy.

Uszkodzone uszczelki na drzwiach powodują, że lodówka nie chłodzi tak, jak powinna, przez co przechowywane wewnątrz produkty szybciej się psują. Dodatkowo, nieszczelna lodówka pobiera więcej prądu, przez co wzrastać będą także rachunki. Warto więc wykonać prosty test, który pokaże, czy nasze urządzenie jest sprawne.

Jak rozpoznać, że drzwi lodówki nie są szczelne?

Mocno uszkodzone uszczelki łatwo zobaczyć podczas sprzątania. Czasem jednak uszkodzenia nie są widoczne gołym okiem, jednak nieszczelność drzwi można rozpoznać zauważając pewne sygnały. Zaniepokoić nas powinna zbyt wysoka temperatura wewnątrz i wilgoć, którą można zauważyć w postaci kropelek spływających po ścianach lodówki i znajdujących się wewnątrz produktach, które dodatkowo będą się zdecydowanie szybciej psuć.

d219c1m

Innym sygnałem, który może świadczyć o uszkodzonej uszczelce jest nieprzerwana praca lodówki. Zwykle urządzenie osiąga konkretną temperaturę i przerywa swoją pracę. Jeśli słychać, że działa bez przerwy, warto wykonać bardzo prosty, domowy test szczelności. Z pomocą przyjdzie banknot lub zwykła kartka papieru.

Prosty test szczelności lodówki

W pierwszej kolejności warto dobrze pooglądać drzwi lodówki i zamrażarki, sprawdzając wizualnie czy da się zauważyć jakieś uszkodzenia lub miejsca, w których uszczelka nie jest dokładnie dopasowana do drzwi.

Niestety nie zawsze wszystko widać dokładnie, dlatego lepszym sposobem będzie prosty test, do przeprowadzenia którego można wykorzystać banknot lub zwykłą kartkę papieru. Wystarczy włożyć je pomiędzy uszczelkę a drzwi lodówki, zamknąć i powoli wyciągać.

Jeśli uszczelka jest szczelna, pojawi się pewien opór, a kartkę lub banknot będzie trzeba lekko pociągnąć zanim wyjdzie. Jeśli wyślizgnie się bez problemu, może to świadczyć o uszkodzeniu tego elementu urządzenia. Test trzeba powtórzyć na całej długości uszczelki.

d219c1m
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022Źródło: WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Tych produktów nie trzymaj w lodówce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d219c1m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d219c1m