Spryskaj obficie chwasty. Szybko zapomnisz o pieleniu

Spryskaj obficie chwasty. Szybko zapomnisz o pieleniu

Jak pozbyć się chwastów?
Jak pozbyć się chwastów?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
13.04.2023 13:30, aktualizacja: 26.03.2024 08:48

Niech uciążliwe chwasty nie odbiorą ci marzeń o pięknym trawniku! Wypróbuj ten prosty, ale skuteczny sposób na ich zwalczanie i ciesz się pięknym, zielonym ogrodem przez cały sezon. Jest niedrogi i banalnie prosty w wykonaniu.

Oczyszczanie trawnika z chwastów wcale nie musi być nudnym obowiązkiem. Dzięki prostej mieszance zwykłych produktów kuchennych z łatwością pozbędziesz się uciążliwych intruzów. Kiedy będziesz w sklepie spożywczym, koniecznie zajrzyj do działu z octami. Sięgnij po niepozorny flakon octu spirytusowego za jedyne kilka złotych. Wraz z solą, którą zapewne masz w kuchni, stanowią idealną parę do walki z chwastami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mieszanka z soli i octu - jak ją wykonać?

Aby przygotować mieszankę, wystarczy rozcieńczyć szklankę octu w litrze wody i dodać pół szklanki soli. Dodatek płynu do mycia naczyń pozwoli zwiększyć efektywność roztworu. Starannie wymieszaj całość i aplikuj na chwasty. Należy jednak pamiętać, że roztwór ten może negatywnie wpłynąć również na trawnik, dlatego ważne jest, aby aplikować go jedynie na miejsca, gdzie już pojawiły się niechciane chwasty. Alternatywnie, możesz przygotować roztwór 1:2 (ocet - woda), który również okaże się skuteczny w walce z chwastami.

Pozbądź się mchu domowymi metodami

Walczysz z mchem, który z uporem maniaka powraca i szpeci twój ogród? To nieodzowny element natury, ale niekoniecznie pożądany na domowym trawniku. Mech uwielbia gleby kwaśne i wilgotne, a cienie są dla niego wręcz rajem. Pozbądź się go z użyciem ekologicznego i skutecznego sposobu na jego zwalczanie.

Aby pozbyć się tego uciążliwego intruza, potrzebujesz oprysku na bazie octu. Z pomocą przychodzi także popiół z kominka, który nie tylko zwalczy mech, ale również wzbogaci glebę o naturalne składniki odżywcze (podobnie działa kreda).

Posyp trawnik popiołem lub kredą, a następnie zastosuj mieszankę octu i wody w proporcjach 1:1. Aplikuj ją tylko w miejsca, gdzie już pojawił się mech. Poczekaj kilka dni, a następnie wyczesz trawę grabiami. I voilà - masz piękny, zielony trawnik, który znowu będzie wzbudzał zachwyt sąsiadów.

"Naturalna chemia?"

W sklepach również znajdziesz wiele naturalnych oprysków. Ale uważaj! Nie daj się zwieść hasłom "eko" lub "bio" na etykiecie, bo to nie zawsze gwarantuje ekologiczność produktu. Ważne, aby oprysk posiadał stosowne certyfikaty potwierdzające jego przyjazność dla środowiska. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało specjalną bazę, gdzie znajdziesz gotową listę produktów spełniających wymogi ekologiczne.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta