Spryskaj tym okna. Do środka nic się nie przeciśnie
Pająki nie należą do ulubionych współlokatorów. Jeżeli nie chcemy napotkać ich na swojej drodze, warto wyposażyć się w naturalne odstraszacze tych stworzeń. Niezawodna okazuje się jedna popularna roślina.
28.11.2022 | aktual.: 29.11.2022 08:08
Choć są niewielkie, potrafią nieźle nastraszyć. Pająk w domu zdecydowanie nie jest mile widziany. Jak zapobiec tym niepożądanym odwiedzinom? Z pomocą przychodzi pewna roślina, która skutecznie zniechęci każdego pajęczaka do tego, by zatrzymać się w naszych czterech ścianach.
Plaga pająków? Tak wykurzysz je z domu
Choć nie każdy gatunek pająka jest niebezpieczny dla człowieka, nawet ten najmniejszy i najłagodniejszy okaz może wywołać mieszane uczucia. Jeżeli na widok pająka najchętniej ucieklibyśmy tam, gdzie pieprz rośnie, warto uniknąć takiej sytuacji zawczasu. Biskiemu spotkaniu zapobiegnie roślina, którą wszyscy dobrze znamy. Okazuje się bowiem, że naturalnym odstraszaczem pająków jest świeża mięta. Pajęczaki nie mogą znieść tego zapachu i jeżeli tylko go wyczują, znikną z naszego domu. Na tym jednak nie koniec zalet mięty. Jej zapach źle znoszą również myszy! Tym sposobem możemy pozbyć się kilku domowych szkodników za jednym zamachem.
Aby właściwie zadziałała, możemy przygotować ze świeżych liści mieszankę do spryskiwania strategicznych miejsc w domu. Wystarczy, że zmieszamy ze sobą łyżkę płynu do mycia naczyń oraz trzy szklanki wywaru z liści mięty pieprzowej. Składniki dokładnie mieszamy i powstały produkt przelewamy do butelki ze spryskiwaczem. Możemy też zaparzyć samą miętę i przestygniętym wywarem spryskać okna, framugi drzwi i inne zakamarki.
Jeżeli jednak świeża mięta i nam nie pasuje, zapoznajmy się z innymi sposobami, które zostały zamieszczone w poniższym nagraniu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Świeża mięta w domu to same zalety
To nie tylko odstraszacz nieproszonych gości, lecz także roślina o bogatym zastosowaniu w kuchni. Świeże listki mięty udekorują ciasta i sałatki, wzbogacając przy okazji ich smak. Nadadzą się do przygotowania chłodzącej lemoniady w czasie upałów oraz orzeźwiającej herbaty w zimowe dni. Sam zapach mięty może przy okazji stać się naturalnym odświeżaczem powietrza - trzeba przyznać, że roślina ta pachnie wyjątkowo intensywnie.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl