Trwa ładowanie...

Stara Bożonarodzeniowa tradycja. "Żony powinny w wigilię przeprosić swoich mężów"

Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej celebrowanych świąt na świecie. Wiąże się także z wieloma tradycjami. Choć niektóre z nich mogą uchodzić za kontrowersyjne, do dziś są praktykowane w kilku krajach.

Share
Stara Bożonarodzeniowa tradycja. "Żony powinny w wigilię przeprosić swoich mężów"Źródło: Facebook.com, fot: Historia Jednej Fotografii
d1jh1ay

W mediach społecznościowych udostępniono zdjęcie, na którym widać stojących mężczyzn i grupę kobiet, która przed nimi klęczy. Podpis znajdujący się pod fotografią wyjaśnia, co się dzieje: "W wielu krajach anglosaskich do dzisiaj utrzymuje się bożonarodzeniowa tradycja, zgodnie z którą żony powinny w wigilię przeprosić swoich mężów i prosić ich o wybaczenie za wszystkie błędy, które popełniły w ciągu roku".

Zdjęcie zostało udostępnione ponad 8 tysięcy razy, a pod postem znalazło się wiele komentarzy rozbawionych internautów. "Czas chyba zacząć dziergać ochraniacze na kolana" czy "mojej żonie bardzo się spodobało. Już mi kupiła ochraniacze na kolana" to tylko jedne z wielu.

Pojawiły się jednak spostrzeżenia, że to, co się dzieje na fotografii, to wcale nie są przeprosiny, a zaproszenie do tańca. Konkretniej to tzw. "Białego tanga", które charakteryzuje się tym, że to panie proszą panów na parkiet.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d1jh1ay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jh1ay
d1jh1ay