Blisko ludziStarsi mężczyźni chcą więcej seksu!

Starsi mężczyźni chcą więcej seksu!

Starsi mężczyźni chcą więcej seksu!
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
08.12.2010 10:29, aktualizacja: 08.12.2010 13:14

Aktywność seksualna osób dojrzałych to wciąż bardzo często temat tabu. Tymczasem, jak donoszą australijscy naukowcy, mężczyźni w podeszłym wieku są nadal bardzo zainteresowani seksem.

Aktywność seksualna osób dojrzałych to wciąż bardzo często temat tabu. Tymczasem, jak donoszą australijscy naukowcy, mężczyźni w podeszłym wieku są nadal bardzo zainteresowani seksem. Przed realizacją potrzeb powstrzymują ich jedynie różne dolegliwości oraz... "brak okazji", bo o partnerkę w tym wieku wcale niełatwo.

Jak donosi Reuters, badania zostały przeprowadzone przez Zoe Hyde z University of Western Australia. Ankietowano ponad 2700 mężczyzn w wieku od 75 do 95 lat. Pytano o zdrowie, związki i aktywność seksualną.

Wyniki badań pokazują, że dla 1/5 mężczyzn w wieku od 90 do 95 lat, seks jest wciąż bardzo ważną sferą życia. To obala mit, że starsze osoby są aseksualne.

"Spośród tych osób, które były aktywne seksualnie, ponad 40 procent było niezadowolonych z częstotliwości aktywności seksualnej i wolałoby uprawiać seks częściej." - podaje autorka badań.

Ponad 30 procent ankietowanych mężczyzn było aktywnych seksualnie w minionym roku. Prawie połowa ankietowanych wyznała, że chciałaby uprawiać seks, ale... nie była w stanie. Powodem był poziom testosteronu, brak zainteresowanych partnerów i różne choroby, takie jak z cukrzyca czy rak prostaty.

Źródło artykułu:Reuters