Stepper do domu. Prosty, skrętny, z ramionami czy pełnowymiarowy?
Stepper to niedrogie, niewielkie i proste w użyciu urządzenie do ćwiczeń. Dzięki różnym stepperom możemy pracować nad wieloma partiami mięśni całego ciała bez wychodzenia z domu.
23.05.2018 | aktual.: 23.05.2018 12:43
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Małe i duże
Steppery proste to urządzenia, na których ćwiczymy tak, jakbyśmy wchodzili po schodach, ale bez przemieszczania się. W urządzeniach mamy możliwość regulowania nacisku na stopnie, co pozwala podnosić poziom trudności ćwiczeń. Małe modele mają wymiary około 25 na 55 centymetrów, dlatego są świetną opcją dla osób, które narzekają na brak miejsca w mieszkaniu. Po skończonym treningu możemy po prostu wsunąć je pod łóżko lub schować do szafy.
Czy takie małe urządzenie jest stabilne? Tak, bo jego waga wynosi około 8 do 9 kg i nadaje się dla osób o wadze do 100 kg. Dodatkowo małe steppery są wyposażone w nakładki antypoślizgowe. Nawet małe steppery są wyposażone w ekran LCD, na którym możemy śledzić postępy w treningu.
Steppery skrętne
Stepper idealnie sprawdza się w domu. Dzięki dołączonym do skrętnych modeli linkom przeprowadzony trening angażuje różnorodne partie mięśni, wówczas gdy prosty stepper modeluje głównie obszar nóg i pośladków. To dobry wybór, jeśli chcemy popracować nad talią, brzuchem i biodrami.
Linki pozwalają zaangażować w ćwiczenia ręce i boczne partie mięśni tułowia.
Steppery z ramionami
Stepper, do którego przymocowane są ramiona, aktywizuje też górne partie ciała. Ćwiczenia na takim urządzeniu łączą wysiłek wchodzenia po schodach, z elementami nordic walkingu. Cena takich modeli jest przybliżona do mini-urządzeń.
Steppery z kolumną
Wysoki stepper z kolumną przyda się, kiedy będziemy chcieli zwiększyć intensywność ćwiczeń i trochę je urozmaicić. Pełnowymiarowe steppery są już wyposażone w korpus z panelem kontrolnym, w który wbudowany jest licznik kroków, wyświetlacz, który pokazuje nam, jaki dystans "przeszliśmy", jakie mamy tętno i ile kalorii spaliliśmy. To przydatna opcja, ale równie dobrze możemy korzystać z mniejszego urządzenia i dobrej aplikacji na smartfona ze smartwatchem.