GwiazdyStoch o ślubie w młodym wieku. Wyjaśnił, dlaczego chciał wcześnie się ożenić

Stoch o ślubie w młodym wieku. Wyjaśnił, dlaczego chciał wcześnie się ożenić

Kamil Stoch z żoną Ewą
Kamil Stoch z żoną Ewą
Karolina Błaszkiewicz

16.11.2020 10:36, aktual.: 02.03.2022 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kamil Stoch stanął na ślubnym kobiercu, mając tylko 23 lata. Dekadę później wytłumaczył swoją decyzję. Okazuje się, że dla skoczka miało to ogromne znaczenie.

Wziąłem ślub dość wcześnie, ale chciałem wracać do kogoś, kto będzie czekał na mnie w domu. Nie rodzice, ale ktoś, z kim mogę pogadać o wszystkim, przytulić się czy wyjść na kolację. Takim jestem typem człowieka i cieszę się, że znalazłem najbardziej odpowiednią osobę – powiedział Stoch w ostatnim wywiadzie dla firmy Blachotrapez.

 Kamil Stoch – żona

 Bez wahania dodał, że jego żona Ewa Bilan jest jego aniołem stróżem. – Dosłownie i w przenośni. Dzięki temu mogłem jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, budując pewność siebie w domu, a nie na skoczni. To było to poczucie wartości, którego szukałem. Uważam, że jestem szczęściarzem – zachwalał swoją małżonkę.

 Dla skoczka dom jest życiowym fundamentem, tak jak wiara w Boga. – Dom to mój azyl i totalne schronienie, tam uciekam przed moim dość otwartym życiem. Praca na skoczni wiąże się z tym, że jestem pociągany w różne kierunki i proszony o różne rzeczy. W domu mogę być sobą, tam nikt mnie nie ocenia i niczego nie narzuca. Tam mogę być mężem i gospodarzem – zaznaczył.

Ewa i Kamil pobrali się w 2010 r. Poza wspieranie ukochanego Bilan znajduje czas na swoje pasje – jest spełniającą się w zawodzie fotografką. Nie zgadza się też na szufladkowanie kobiet. – Zachęcam do działania wszystkie kobiety, które nie realizują się w zajęciach uznawanych przez społeczeństwo za typowo "kobiece". Nikt nie powinien mówić, czy "baba" powinna rodzić dzieci i siedzieć w domu, czy ścigać się w rajdach samochodowych. Nie szufladkujmy drugiego człowieka. Każdy sam decyduje, w jaki sposób realizować się w życiu – stwierdziła kiedyś Bilan-Stoch.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także