Trwa ładowanie...

Stuhrowie przygarnęli czeczeńską rodzinę. Mieszkali razem 10 miesięcy

Maciej Stuhr i jego żona Katarzyna na początku pandemii zdecydowali się pomóc pewnej Czeczence oraz jej dzieciom. Teraz okazuje się, że dwie rodziny świetnie się dogadują, a Madina inspiruje się zdrowym stylem życia Katarzyny.

Share
Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-StuhrMaciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-StuhrŹródło: AKPA
dpkqiin

Katarzyna Błażejewska-Stuhr niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym, ale robi wyjątek w kwestii czeczeńskiej rodziny, którą razem z mężem przygarnęli pod swój dach. Para postanowiła pomóc i tym samym pokazać, że warto zrobić coś dobrego nawet w momencie, gdy to kłóci się z naszym światopoglądem.

"Wtedy to nie jakiś mityczny uchodźca, tylko konkretna Madina, Milana czy Edelbiek" - powiedzieli z pełnym przekonaniem rok temu w rozmowie z "Dużym Formatem".

Czeczeńska rodzina wprowadziła się do domu Stuhrów dziesięć miesięcy temu. "Stwierdziłam, że nie ma ludzkiej siły, żeby Madina musiała wrócić do kraju, gdzie natychmiast zostałaby zamordowana przez męża albo jego lub jej rodzinę" - dodała Bałżejewska-Stuhr.

dpkqiin

Prawdziwa przyjaźń

Na początku nikt nie zakładał, że będą tak świetnie się dogadywać i stworzą wspólnotę. Nawet pomimo bariery językowej. Teraz uchodźcy będą mieć swój własny tymczasowy dom. Katarzyna Błażejewska-Stuhr jest bardzo szczęśliwa z tego powodu, ale postanowiła pochwalić się jeszcze jedną ważną zmianą w życiu Madiny.

"Madina zaczęła się odchudzać. Efekt na dziś to -14 kg! Z radością pokazuje mi co je i pyta, czy zauważyłam, że kupuje warzywa oraz kiszonki! Sprawdza wieczorem, ile kroków zrobiła, po mieście porusza się na rowerze, jest codziennym gościem naszej plenerowej - parkowej siłowni. Jestem tak szczęśliwa.... że nie macie pojęcia!" - napisała.

"Po wszystkim, co ją złego spotkało w życiu, trudne, niepewnego, poczuła, że jej życie i zdrowie są w jej rękach. Od niej zależy, czy zrobi kolejny 1000 kroków w ciągu dnia, czy może zje zrobione z białej mąki manty" - dodała Błażejewska-Stuhr.

dpkqiin

Żona Macieja Stuhra jest z zawodu dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem, a ponadto prowadzi w sieci blog, gdzie podpowiada, jak zdrowo gotować dla całej rodziny.

Lek. Szprucińska zaszczepiła się, będąc w ciąży. Dziś mówi, dlaczego podjęła taką decyzję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpkqiin
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpkqiin
dpkqiin