Trwa ładowanie...
d1me4d3
miszmasz

Szczotkuj ciało na sucho - skuteczna metoda na cellulit

Wydajemy fortunę na nowinki kosmetyczne - uparcie wcierając w skórę balsamy, kremy czy mleczka, które raz na zawsze, przynajmniej w teorii, mają pomóc nam w pozbyciu się znienawidzonego cellulitu. A wystarczy tylko jeden zabieg - prosty i tani, by ciało nabrało gładkości. Szczotkowanie na sucho przynosi świetne efekty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczotkuj ciało na sucho - skuteczna metoda na cellulit
(Shutterstock.com)
d1me4d3

Cellulit najczęściej atakuje uda, pośladki, ramiona i brzuch. Problem dotyka 9 na 10 kobiet. Firmy kosmetyczne prześcigają się w wymyślaniu skutecznych specyfików, które mają za zadanie usunięcie nieestetycznych zmian już po kilkunastu dniach stosowania preparatów. Nie dajmy się jednak oszukać. Pomarańczowa skórka jest wyjątkowo trudna do zlikwidowania, a walka z nią wymaga wytrwałości. Zamiast więc wydawać fortunę na cudowne środki, które błyskawicznie - jak obiecują producenci - rozprawią się z brzydkimi grudkami, lepiej zastosujmy naturalne metody. Wymagają przede wszystkim jednego - regularności.

Nie inaczej jest właśnie w przypadku szczotkowania ciała na sucho za pomocą szczotki z naturalnego włosia. Takie zabiegi mają doskonały wpływ nie tylko na skórę i redukcję cellulitu, ale również na cały organizm. Zwiększają odporność, odmładzają, ujędrniają i wygładzają skórę, zwiększają napięcie mięśni i oczyszczają organizm poprzez usprawnienie pracy układu limfatycznego.

Szczotkujemy suchą i czystą skórę. Najlepiej wybrać do tego delikatną szczotkę z naturalnego włosia, dzięki temu osiągniemy najlepsze rezultaty. Masaż powinnyśmy wykonywać okrężnymi ruchami. Możesz masować całe ciało - nogi, ręce (zacznij masaż od dłoni), pośladki, okolice piersi, a nawet skórę twarzy.

Bardzo ważna jest technika wykonywania zabiegu. Wszystkie ruchy wykonujemy delikatnie, w jednym kierunku w stronę serca np. nogi masuj od dołu do góry, podobnie ręce. Nie należy dopuszczać do nadmiernego zaczerwienienia skóry.
Zabiegi stosuj najpierw 2 razy w tygodniu, a następnie, kiedy już skóra się przyzwyczai - codziennie. Potem najlepiej weź prysznic i nawilż skórę balsamem lub olejkiem.

Takie zabiegi doskonale dotleniają skórę i poprawiają krążenie. I co najważniejsze- cellulit staje się coraz mniej widoczny. Pamiętajmy tylko, by wykonywać zabiegi regularnie.

d1me4d3

Podziel się opinią

Share

d1me4d3

d1me4d3