UrodaSztuczne rzęsy – szybkie przedłużanie rzęs

Sztuczne rzęsy – szybkie przedłużanie rzęs

Sztuczne rzęsy – szybkie przedłużanie rzęs
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
24.06.2018 18:21, aktualizacja: 02.07.2018 13:47

Sztuczne rzęsy to makijażowy trik podkreślający oczy, który jest często stosowany na wielkie wyjścia. Jednak na co dzień również się sprawdza ze względu na wygodę i trwałość. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów sztucznych rzęs, które możemy przykleić same. Dla lepszego efektu warto wybrać się na zabieg przedłużania rzęs do gabinetu kosmetycznego.

Sztuczne rzęsy – rodzaje

Sztuczne rzęsy to świetne rozwiązanie zarówno na wielkie wyjścia, jak i na co dzień. Przedłużanie rzęs możemy samodzielnie wykonać w domu. Wystarczy, że w drogerii zaopatrzymy się w odpowiednie kępki rzęs. Wybór jest duży i zależy od efektu sztucznych rzęs, jaki chcemy uzyskać.

  • Sztuczne rzęsy na pasku – (często silikonowym dla lepszego maskowania, ale też magnetycznym) są gotowymi szablonami, które przyklejamy za pomocą specjalnego kleju. Paski najczęściej są silikonowe (dla lepszego maskowania), ale można znaleźć też magnetyczne. Wygodna i szybka aplikacja to największe zalety doklejanych rzęs.
  • Sztuczne rzęsy w postaci kępek – doczepiane rzęsy, które składają się z kilku sztuk. Dokleja się je do naturalnych włosków. Idealnie je zagęszczają i wyglądają bardzo naturalnie. Jednak samodzielna aplikacja sztucznych rzęs nie zawsze jest łatwa i nie obywa się bez pomyłek. Dlatego warto oddać się w ręce profesjonalistki.

Sztuczne rzęsy – efekt

Sztuczne rzęsy występują w wielu wariantach i bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Wśród doklejanych rzęs możemy znaleźć takie, które wyglądają dość naturalnie (nie są ani za gęste, ani za długie), ale również i ,,hollywoodówki” (runway), które są grube, długie i dają sztuczny, teatralny efekt. Aby uzyskać ,,kocie oko” powinniśmy sięgnąć po połówki rzęs, które przykleja się w wewnętrznym kąciku oka. Dają one efekt wyraźniejszego i subtelnego spojrzenia. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym dobraniu długości i podkręcenia rzęs. Jeśli mamy własne rzęsy bardzo krótkie, wówczas "kocie oko" nie jest polecanym zabiegiem, bo efekt będzie po prostu przeciętny.

Sztuczne rzęsy – oferty gabinetów kosmetycznych

Gabinety kosmetyczne oferują wiele profesjonalnych zabiegów poprawiających wygląd rzęs. Do przedłużania używa się różnych rodzajów sztucznych rzęs. Rzęsy pozyskiwane z futra norek syberyjskich są produktem naturalnym. Każda z nich ma podobną grubość, natomiast różnią się długością, dzięki temu wyglądają jak prawdziwe. Ich zaleta jest lekkość, elastyczność i sprężystość. Niestety mogą uczulać. W przeciwieństwie do tych syntetycznych, które nie są już tak delikatne i mogą się plątać. Rzęsy jedwabne wykonuje się z protein naturalnego jedwabiu. Są delikatne i lekkie. Mając je doklejone można bez przeszkód korzystać z basenu, czy nosić soczewki kontaktowe. Kosmetyczka odpowiednio dobierze rodzaj sztucznych rzęs do wybranej metody.

Jak długo się trzymają sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy, które przykleimy same w domu, trzymają się dopóki działa klej. Nie jest on zbyt silny, więc doklejane rzęsy zakupione w drogerii wystarczą nam na jeden wieczór. Do ich odklejenia nie jest potrzebny żaden preparat (zazwyczaj same ładnie odchodzą od powieki), ale jeśli pojawia się problem, można użyć dowolnego kosmetyku do demakijażu. Klasyczne sztuczne rzęsy mogą kosztować od kilku do kilkudziesięciu złotych (wszystko zależy od ich jakości). Jeśli zdecydujemy się na doklejanie rzęs u kosmetyczki, musimy być przygotowane na wydatek rzędu 150zł. Cena idzie jednak w parze z trwałością – efektem doczepianych rzęs będziemy mogły się cieszyć nawet do trzech tygodni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także