Trwa ładowanie...
d4907u5

Tajemnica Lady Di. Narodziny młodszego syna rozczarowały księcia Karola

Książę Karol poznał płeć drugiego dziecka dopiero w trakcie porodu. Powiernik Lady Di zdradził, że księżna postąpiła tak, ponieważ już wtedy nie układało się jej w małżeństwie z Karolem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księżna Diana i książę Karol
Księżna Diana i książę Karol (Getty Images)
d4907u5

Podczas spotkania z królewskim biografem Andrew Mortonem księżna Diana swobodnie mówiła o słodko-gorzkich konsekwencjach swojej drugiej ciąży. Autor "Her True Story – In Her Own Words" zawarł w książce transkrypcję ich ostatniej rozmowy.

Tajemnica księżnej Diany. Ukrywała, że urodzi syna

Narodziny Harry'ego, który przyszedł na świat 15 września 1984 roku, tylko pogorszyły relacje Diany i Karola. "Charles i ja byliśmy bardzo blisko siebie przez sześć tygodni. (...) Potem gdy Harry się urodził, po prostu nasze małżeństwo wybuchło. Wszystko poszło na marne" – brzmi wypowiedź księżnej Diany opublikowana w "Her True Story – In Her Own Words".

d4907u5

Okazało się, że książę Karol od zawsze marzył o córce. Wiedziała o tym jego żona, dlatego gdy zaszła w drugą ciążę, nie powiedziała mu, jakiej płci jest dziecko. "Chciał dwie córki" – wyznała Lady Di. Początkowa reakcja męża brzmiała: "O Boże, to chłopiec", a następnie "i ma nawet rude włosy".

Powiernik księżnej zdradził, że Diana postąpiła tak, ponieważ nie chciała rozzłościć męża i bała się jego reakcji. Książę Karol nie krył swojego zawodu, lecz przed mediami udawał, że niezmiernie się cieszy na wieść, że ma drugiego syna.

Warto przypomnieć, że księżna Di wiedziała, że książę Karol miał romans z Camillą Parker-Bowles. Odkryła na ulubionych spinkach do mankietów męża inicjały C&C. Z kolei podczas miesiąca miodowego na statku Britannia w 1981 roku z jego notatnika wypadły też fotografie Parker-Bowles.

d4907u5

Księżna Diana wiedziała o romansie Karola jeszcze przed ślubem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4907u5

Podziel się opinią

Share

d4907u5

d4907u5