UrodaTatuaż ważka, motyl czy kwiaty - wzory tatuaży inspirowane przyrodą

Tatuaż ważka, motyl czy kwiaty - wzory tatuaży inspirowane przyrodą

Tatuaż ważka, motyl czy kwiaty - wzory tatuaży inspirowane przyrodą
Źródło zdjęć: © Facebook.com | 868 Tattoos fb
22.07.2018 20:55

Tatuaż ważka, motyl czy róża to częste motywy wybierane w salonie tatuażu. Wybrane wzory często przybierają postać niewielkich, delikatnych tatuaży, które zdobią nadgarstki, kark czy ramiona. Niejednokrotnie jednak te wzory stają się podstawą lub tłem do imponujących kompozycji, które zajmują całe plecy bądź uda. Komu najbardziej pasują przyrodnicze wzory? I jaka jest ich symbolika?

Tatuaż ważka

Ważka jest motywem, który często możemy spotkać na ludzkim ciele. Nie oznacza to wcale, że jest to wzór oklepany czy przenoszony. Pomysłów na tego owada jest bardzo wiele i tylko od kreatywności i zdolności tatuażysty zależy, jaką ostatecznie formę przybierze. Ważka najczęściej symbolizuje aktywność i zmianę. W kulturach pogańskich, ważkę łączy się ze zdolnością metamorfozy, zmiany i transformacji. Znaczenie ważki jednak różni się w zależności od kulturowej części świata. Dlatego też wśród podstawowej symboliki tatuażu ważki wymienia się nieśmiertelność, odnowę, szybkość, aktywność, ale także zło. Ważki w tatuażu mogą przybierać różne formy, barwy i kształty. Świetnie sprawdzą się jako maleńkie tatuaże na nadgarstku czy karku, ale również ich rozłożyste skrzydła idealnie zaprezentują się w dużych rozmiarach na plecach czy udzie.

Obraz
© Facebook.com | Maciej Bień Tatuaż

Tatuaż motyl

Tatuaże wykorzystujące motyw motyla charakteryzują się delikatnością, kobiecością i wdziękiem. To wzór, który zdecydowanie częściej wybierają kobiety. W kulturze europejskiej motyle uważa się za fizyczny wymiar duszy człowieka. Po śmierci, dusza ludzka przeobraża się w motyla, aby udać się w miejsce swojego przeznaczenia. Znane jest również założenie, że motyl ma symbolizować nowe życie. Wśród najczęściej wymienianych znaczeń motyla w kulturze warto zwrócić uwagę na symbolikę życia, płodności, kobiecości, estetyki, transformacji, zmartwychwstania, a także marzeń. Motyw motyla w tatuażu jest na tyle popularny, że ilość wzorów jest imponująca. Motyle mogą być łączone z innymi wzorami, takimi jak kwiaty, gwiazdy czy symbole plemienne. Ponadto skrzydła motyla można wytatuować na plecach, tak jak jest to znane w przypadku skrzydeł anioła.

Obraz
© Facebook.com | Spider Tattoo

Tatuaż pająk

Pająki często budzą strach i odrazę, jednak wzory z ich kształtem są często wybierane jako tatuaż na rękę czy kark. Pająk jest symbolem praktyczności i pedantyczności. Ponadto odzwierciedla twórcze i kreatywne zdolności posiadacza jego wizerunku. Tak jak w przypadku poprzednich symboli, znaczenie pająka różni się w zależności od kultury, w której jest opisywany. Słowianie uważali bowiem, że rysunek pająka na ciele przyciąga dobrobyt i fortunę, Indianie natomiast w pająku upatrywali symbolu Wszechświata, w którym pajęczyna jest odwzorowaniem labiryntu, po którym człowiek wędruje. Tatuaże z pająkiem najlepiej prezentują się w formie 3D, kiedy ich realistyczny obraz wydaje się tak naturalny, że czasem trudno uwierzyć, że jest to tylko rysunek.

Obraz
© Instagram.com | Maxtattoo Sardinia

Tatuaż róża

Róża najczęściej symbolizuje romantyczną miłość. Jednak prawdziwe znaczenie tatuażu z tym kwiatem jest zależne od emocji, jakie kierowały osobą, która zdecydowała się na ten wzór. Przykładowo zamieszczenie kolców w tatuażu róży, może świadczyć o poświęceniach i ostrożności w miłości. Istotny jest również kolor tatuowanej róży. Czerwone róże symbolizują romantyczną miłość, żółte oznaczają radość, białe z kolei to oznaka czystości i niewinności, a czarne mogą sygnalizować o zakończeniu związku lub niechęci do jego kontynuowania.

Obraz
© Facebook.com