Blisko ludziTo hotel inny niż wszystkie! Pracuje tu młodzież z placówek wychowawczych

To hotel inny niż wszystkie! Pracuje tu młodzież z placówek wychowawczych

Kinga Kwiecień

06.09.2016 11:39, aktual.: 07.09.2016 21:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym z pracowników jest Dawid. Do domu dziecka trafił w wieku 12 lat. Gdyby nie zaufanie państwa Wróblewskich, pewnie nie miałby szansy spełnić marzeń o założeniu własnej działalności. Teraz wierzy, że mu się uda.

Piotr i Marianna Wróblewscy postawili na zatrudnienie młodych ludzi z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Fundacja Innowacji Społecznej przez nich założona prowadzi So Stay Hotel. Daje ona szansę wychowankom z domu dziecka. Pracę w hotelu, staże i praktyki znajdują ci, którzy potrzebują wsparcia w osiąganiu życiowej niezależności. Ta praktyka ma im pomóc zdobyć doświadczenie w zawodach związanych z hotelarstwem takich jak: recepcjonista, kelner, barman, serwisant pokojowy. Hotel działa według zasad funkcjonowania firmy społecznej: wypracowany zysk jest przeznaczany na finansowanie edukacji młodzieży.

Hotel So Stay znajduje się w samym centrum Gdańska. Do dyspozycji gości jest 16 pokoi, zarówno dla klienta biznesowego, jak i przeciętnego turysty. Ceny zaczynają się od 200 złotych. Jednym z pracowników jest 21-letni Dawid. Do domu dziecka trafił w wieku 12 lat, po tym, jak jego matka wpadła w alkoholizm po śmierci męża. Dziś jest kucharzem w hotelu, a w przyszłości chce założyć własną działalność.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (71)
Zobacz także