Trwa ładowanie...

To właśnie wtedy kobiety zdradzają najczęściej

Zdrada to niezmiennie jedna z najpopularniejszych przyczyn rozpadów związków. Choć zdradzają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, przyświeca im najczęściej zupełnie inna motywacja. Zdaniem naukowców w przypadku kobiet decydującą rolę odgrywają emocje. Specjaliści określi także, kiedy przedstawicielki płci pięknej wykazują największą skłonność do „skoku w bok”.
Share
To właśnie wtedy kobiety zdradzają najczęściej
Źródło: 123RF.COM
d4g347u

Nawet te najbardziej udane i długotrwałe związki są podatne na zawirowania, które sprawić mogą, że najtrwalsza więź zostaje narażona na uszczerbek. Właśnie wtedy często dochodzi do zdrady. Jednak nie tylko określone wydarzenia w życiu osobistym mają na to wpływ. Kluczowy okazuje się również czas. Ekspertom udało się właśnie wskazać okres, w którym kobiety mogą mieć największy problem z dochowaniem wierności.

Zdaniem naukowców krytyczny czas zaczyna się w momencie, gdy kobieta jest w związku ze swoim partnerem od sześciu lat. Czas podwyższonego ryzyka, że kobieta dopuści się zdrady, trwa ok. czterech lat. Zwiększone niebezpieczeństwo mija dopiero wtedy – przynajmniej w przypadku kobiet - gdy wskazówka odmierzająca staż związku pokazuje 10 lat. Wtedy jednak zaczyna wzrastać ryzyko, że aktu zdrady dopuści się mężczyzna. Te same badania wykazały bowiem, że takie pogłębione zagrożenie w przypadku mężczyzn osiąga apogeum, gdy relacja łącząca parę ma więcej niż 10 lat.

Rewelacje naukowców oparte zostały na twardych liczbach. Naukowcy przeprowadzili badanie wśród 423 osób. Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z zagadnieniami dotyczącymi ich związku. W sondzie znalazły się pytania o to, jak duże znaczenie dla ankietowanych ma podejmowanie środków, które pozwolą oprzeć się pokusom. Uczestników badania zapytano również, jakie jest prawdopodobieństwo, że dopuszczą się zdrady w sytuacji, gdy pojawią się sprzyjające okoliczności. Wolontariusze mówili też o tym, co powstrzymuje ich przed popełnieniem zdrady. Tutaj najczęściej przewijały się dwie odpowiedzi: zachowanie standardów moralnych oraz lęk przed samotnością.

d4g347u

Co ciekawe, badania, których wyniki zostały opublikowane na łamach „The Journal of Sex Research”, pokrywają się w dużej mierze ze statystykami dotyczącymi rozwodów. Pokazują one, że wiele małżeństw rozpada się pomiędzy 9. a 12. rokiem.

Ciekawe okazują się przyczyny, dla których kobiety i mężczyźni decydują się na zdradę. Naukowcy na podstawie analizy setek ankiet stwierdzili, że w przypadku kobiet i mężczyzn są one całkowicie inne. U pań kluczowa jest sfera emocjonalna. Kobiety, właśnie pomiędzy 6. a 10. rokiem, poddawane są najczęściej wielu presjom. Te obciążenia związane są najczęściej z wychowaniem dzieci. Często zdarza się również, że właśnie w tym czasie kobiety wchodzą w wiek średni. Dodatkowo dane te zbiegają się z opinią psychologów, którzy często wskazują, że właśnie po siedmiu latach trwania związku więź łącząca oboje partnerów, zaczyna zwykle słabnąć. Według ekspertów, gdy kobietom uda się przezwyciężyć ten bardzo trudny czas, potem z reguły pozostają już wierne swoim partnerom.

U mężczyzn rzecz ma się zgoła inaczej. Po dekadzie trwania w związku często ogarnia ich znużenie. Starają się wtedy uciec przed rutyną i szukają przygód poza domem. Naukowcy uważają, że dają o sobie wówczas znać także pierwotne instynkty i żądza posiadania jak największej liczby potomstwa.

W przypadku obu płci nieco inaczej działa też sam mechanizm zdrady. Mężczyźni, którzy mają świadomość, że działają pociągająco na kobietę inną niż żona czy wieloletnia partnerka, a jednocześnie wiedzą, iż ryzyko ujawnienia ich występku jest minimalne, ulegają często pokusie. Według ekspertów u kobiet przyczyny te są bardziej złożone. W ich przypadku, aby doszło do zdrady, często musi zajść kilka innych okoliczności. Zazwyczaj na zdradę decydują się te z nich, które czują się zaniedbywane i ignorowane przez swojego stałego partnera, gdy czują się samotne, są znudzone, a dodatkowo mają wrażenie, że łącząca je z partnerem więź emocjonalna znacznie osłabła. Jednocześnie badacze, na podstawie przeprowadzonej analizy, stwierdzili, że kobiety mają w życiu zwykle znacznie więcej okazji do tego, by dopuścić się zdrady.

d4g347u

Różne badania podają różne liczby dotyczące tego, jak często zdradzają kobiety i mężczyźni. Według danych, na które powołał się niedawno dziennik „The Independent”, niewierności przynajmniej raz w życiu dopuszczać się może nawet 70-80 procent mężczyzn oraz 30-40 procent kobiet. Według Michèle Binswanger, autorki książki „Cheating: A Handbook for Women”, kobiety zdradzają rzadziej m.in. z uwagi na uwarunkowania społeczne.

_- Kobiety znane są z tego, że są bardziej wrażliwe od mężczyzn na pojawiającą się w społeczeństwie presję. Większej presji dotyczącej właściwych zachowań seksualnych poddawane były zawsze kobiety – _stwierdziła Michèle Binswanger.

d4g347u

Podziel się opinią

Share
d4g347u
d4g347u