TOP 3 wśród peelingów enzymatycznych. Oczyszczą i nie podrażnią skóry
Jeśli chcesz zapewnić swojej skórze odpowiednie oczyszczenie, powinnaś zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w peeling enzymatyczny. To skuteczny i bezpieczny sposób na oczyszczoną, zdrową, rozjaśnioną cerę. Sprawdź te trzy produkty. To TOP w kategorii peelingów enzymatycznych.
22.06.2022 11:53
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Peeling enzymatyczny, czyli…?
Zadaniem peelingu jest pozbycie się zrogowaciałego naskórka. W peelingu mechanicznym odpowiadają za to drobinki, które dosłownie trą skórę, oczyszczając ją z wszelkich zanieczyszczeń. W peelingu enzymatycznym funkcję złuszczającą pełnią enzymy. Dlatego kosmetyk ma gładką konsystencję, przypomina krem lub żel myjący. Ale po wmasowaniu go w skórę, dzieje się magia! Enzymy rozpuszczają warstwę rogową skóry, dokładnie ją oczyszczają, pozbywają się zaskórników, zwężają pory. Przy tym wszystkim nie niszczą żywych komórek. Dlatego peelingi enzymatyczne są uważane za skuteczne, ale jednocześnie łagodne. Obchodzą się ze skórą o wiele delikatniej niż peelingi mechaniczne i kwasowe, dlatego są uznawane za bezpieczne dla każdego typu cery. Także dla posiadaczek cer wrażliwych i naczynkowych. W odróżnieniu od peelingów kwasowych te enzymatyczne działają wyłącznie na powierzchni skóry, dlatego są bezpieczne także dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Aktywne enzymy zawarte w peelingach pochodzą z owoców. Najpopularniejszymi składnikami peelingów enzymatycznych są papaina oraz bromelaina pozyskiwane z owoców papai i ananasa.
Mocne strony peelingu enzymatycznego:
· odpowiedni dla każdego typu cery,
· nie podrażnia,
· skutecznie oczyszcza skórę z warstwy rogowej,
· zmniejsza widoczność porów,
· niweluje zaskórniki,
· nawilża i rozjaśnia cerę,
· można go stosować przez cały rok (także latem),
· bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
TOP 3 peelingów enzymatycznych
Sebio peeling 3 enzymy, Tołpa
To absolutny hit wśród peelingów enzymatycznych. Jeden z najpopularniejszych produktów tego typu. Magiczne trzy enzymy wchodzące w skład peelingu Tołpa to: papaina z papai, bromelaina z ananasa oraz keratolina (enzym substylizyna uzyskiwany jest w procesie fermentacji). Enzymy precyzyjnie złuszczają martwe komórki, głęboko oczyszczają pory, zapobiegają ich blokowaniu i zmniejszają ilość zaskórników, pozostawiając skórę nawilżoną, odnowioną oraz gładką w dotyku. To kosmetyk dedykowany potrzebom skóry wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień i alergii. Produkt sprawdzi się również w pielęgnacji cery normalnej, mieszanej i tłustej.
Beaty&Glow naturalny peeling do twarzy, Eveline
Ten kosmetyk można używać jako peeling enzymatyczny i mechaniczny. Jeśli potrzebujesz odświeżenia, to na oczyszczoną skórę nałóż peeling, omijając okolice oczu. Delikatnie masuj, następnie spłucz kosmetyk letnią wodą. W ten sposób drobinki ryżu i orzecha zawarte w peelingu oczyszczą cerę z martwego naskórka. Możesz także pozostawić peeling na twarzy przez 5-10 minut, a następnie zmyć go ciepłą wodą. Wtedy pozwolisz działać enzymom z papainy i bromelainy. W składzie peelingu Eveline znajdziesz też oczyszczający aktywny węgiel, kojący kwas laktobionowy i nawilżający ekstrakt z truskawki.
Rozświetlający peeling do twarzy z kwasami owocowymi, Mel Skin
To kosmetyk o bardzo ciekawej, sypkiej formie. Przed aplikacją trzeba połączyć proszek z wodą. Peeling Mel Skin powstał specjalnie z myślą o cerze dojrzałej, skłonnej do zmarszczek, ale także o skórze narażonej na długą ekspozycję słoneczną, która może skutkować różnego rodzaju przebarwieniami. Zawiera enzymy pochodzące z papai, ananasa i granatu, a także witaminę C. Dlatego nie tylko oczyszcza skórę, ale także ją rozświetla, dodaje blasku, walczy z przebarwieniami.