Trwa ładowanie...

Trampoliny do jump fitness. Sprawią, że schudniesz w mig

Jump fitness to świetny sposób na schudnięcie i wzmocnienie kondycji, który wzbudza coraz większe zainteresowanie. By ćwiczyć, potrzebujemy niewielkiej, ale solidnej trampoliny.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Trampoliny do jump fitness. Sprawią, że schudniesz w migŹródło: iStock.com, fot: viki2win
d13ewmx
d13ewmx

Czym jest jump fitness?

Trampolina kojarzy się głównie z zabawą dla dzieci, jednak może też być doskonałym narzędziem do treningu. Na czym polega jump fitness? To forma aktywności fizycznej, w której wykonuje się specjalne ćwiczenia wraz z mniej lub bardziej energicznymi skokami. Jump fitness trenuje się w rytm muzyki i dlatego często przypomina taniec lub aerobik.

Jump fitness skutecznie spala kalorie, wzmacnia mięśnie nóg oraz brzucha, a przede wszystkim jest świetną zabawą. Jednak trzeba wiedzieć, że nie każdy może go uprawiać. Tego typu ćwiczenia nie są dobrym wyborem dla osób, które mają problemy ze stawami, dużą nadwagę, astmę czy zaburzenia równowagi. Powinny się ich wystrzegać również panie, które niedawno urodziły dziecko i chcą wrócić do wagi sprzed ciąży. W tym przypadku powinny wykonywać inne, mniej obciążające treningi.

Fotolia
Źródło: Fotolia

Jaka trampolina?

By ćwiczyć jump fitness we własnych czterech ścianach, trzeba posiadać specjalną trampolinę, która wcale nie przypomina typowej, dużej trampoliny ogrodowej do zabawy z dziećmi. Ten rodzaj jest o wiele, wiele mniejszy i powala wykonywać krótkie oraz intensywne podskoki. Często zawiera obręcz lub uchwyt, umożliwiający podparcie rąk podczas najbardziej intensywnych ćwiczeń.

Mata jest z reguły antypoślizgowa i naprężona za pomocą gum, które nie wytwarzają hałasu. Wysokość uchwytu można oczywiście regulować i dostosowywać do wzrostu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d13ewmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ewmx