Twarz jest lustrem – co o tobie mówi?

Twarz jest lustrem – co o tobie mówi?

06.05.2013 11:42, aktual.: 06.05.2013 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podobno twoja osobowość wypisana jest na twarzy. Czy twój wygląd rzeczywiście może ci podpowiedzieć, kim jesteś? Już badacze ze starożytnej Grecji starali się odpowiedzieć na to pytanie. Jak wygląda twój nos? Czy to prawda, że osoby o dużych ustach lubią całować? Zatem przyjrzyj się dokładnie swojemu odbiciu w lustrze.

Podobno twoja osobowość wypisana jest na twarzy. Czy twój wygląd rzeczywiście może ci podpowiedzieć, kim jesteś? Już badacze ze starożytnej Grecji starali się odpowiedzieć na to pytanie. Jak wygląda twój nos? Czy to prawda, że osoby o dużych ustach lubią całować? Zatem przyjrzyj się dokładnie swojemu odbiciu w lustrze.

Julie Theroux, autorka „Beginning Face Reading” na podstawie niewerbalnej analizy stwierdziła, że nasza twarz ma więcej do powiedzenia niż nam się wydaje. To z niej możemy wyczytać, jaką jesteśmy osobą. – Każdy element naszej twarzy określa inną część osobowości, charakteru, a także procesu myślowego – wyjaśnia Julie Theroux. Badaczka w celu sprecyzowania swoich poglądów posłużyła się metaforą: „twarz jest mapą drogową twojego życia”.

Twarz

Odczytywanie emocji z twarzy jest pewnego rodzaju sztuką, Niektórzy twierdzą, że kształt twarzy odzwierciedla twoją osobowość. Chociaż nie należy oceniać ludzi tylko po wyglądzie zewnętrzny, to warto przyjrzeć się bliżej tej subiektywnej analizie. Kształt twarzy może ujawniać ogólny charakter.

Podłużna twarz jest wskaźnikiem wytrzymałości i praktyczności. Najczęściej osoby, które posiadają prostokątną twarz, są pewne siebie i odważnie dążą do realizacji swoich marzeń. Poza tym nie lubią okazywać uczuć, zawsze maja wiele pomysłów i często wybiegają myślami w przyszłość.

Z kolei szeroka twarz analogicznie sygnalizuje otwarty umysł i lepsze perspektywy na życie. Ponadto osoby o kwadratowej twarzy są ambitne, często podejmują ryzyko, lubią rywalizacją i zmiany. Jednak wykazują także agresywną naturę.

Natomiast okrągła twarz symbolizuje osoby spokojne, wrażliwe, opiekuńcze, cierpliwe i uparte. Najczęściej osoby o takiej twarzy nie mówią innym, co o nich myślą. Owalna twarz charakteryzuje osoby przewrażliwione na swoim punkcie i uzależniające się od innych. Ich wadą jest łatwowierność i zazdrość. Warto dodać, że osoby o trójkątnej twarzy są aktywne, energiczne, wytrwałe oraz mają bogate życie wewnętrzne owiane aurą tajemniczości.

Podbródek

Podbródek ujawnia wytrzymałość i determinację. Wystający podbródek charakteryzuje niezależne i zdecydowane osoby. Wklęsły podbródek oznacza brak pewności siebie. Mocno zarysowany świadczy o autorytatywnym charakterze. Z badań amerykańskich naukowców wynika, że kobiety o dużym podbródku są bardziej skłonne do oszukiwania i manipulowania, ponieważ mają wyższy poziom testosteronu. Jeśli o chodzi o kształt, to właścicielka kwadratowego podbródka jest dynamiczna i wytrzymała, a okrągłego - ambitna i władcza.

Czoło

Płaskie czoła mają pragmatyści. Szerokie odzwierciedlają inteligentnego, kreatywnego i wykwalifikowanego pracownika z praktycznym poglądem na życie, ale przy tym artystycznego i twórczego. Wysokie czoła charakteryzują marzycieli. Chińczycy twierdzą, że mogą one przeszkadzać w sukcesie. Jednak osoby o wysokich czołach bardzo cenią przyjaźń. Z kolei niskie czoła należy przypisać osobom, które stwarzają problemy emocjonalne i boją się zmian. Wklęsła zdradzają upartą i oszczędną naturę, wypukłe – szczerość, otwartość i intuicję, a wąskie – ambicję i rozsądek.

Uszy

Duże uszy charakteryzują intelektualistów, podczas gdy osoby z małymi uszami mają impulsywny charakter. Inna interpretacja uwzględnia osoby o płaskich uszach, które są z natury uparte. Ponadto często duże uszy świadczą o dominującej osobowości, niezależności i zamiłowaniu do luksusowego życia, a gdy górna część ucha jest większa i bardziej okrągła niż dolna, to oznacza wyższy poziom inteligencji. Co ciekawe, zaokrąglony kształt uszu symbolizuje osoby o bardzo dobrym słuchu muzycznym, uduchowione, wrażliwe na sztukę, a także godne zaufania.

Oczy

Jasne oczy wskazują nie tylko wytrwałą, ale i bardziej uduchowioną osobą. Małe oczy odsłaniają skrytą, nieśmiała osobę. Rozbiegane oczy są powszechne u ludzi, którzy są niespokojni i niecierpliwi. Oczy oddalone daleko od siebie charakteryzują otwarte osoby. Natomiast duże oczy przypisywane są ekstrawertykom.

Chińczycy uważają duże, szeroko rozstawione oczy za symbol pomyślności. Jednak ich zdaniem nie można powiedzieć tego o małych, blisko osadzonych oczach, które mogą przynosić pecha. Co ciekawe, asymetryczne oczy charakteryzują osobę, która dokładnie analizuje rzeczy i potrafi podjąć właściwe decyzje.

Theroux podkreśla, że oczy są zwierciadłem naszej duszy. Ponadto wyróżnia trzy typy brwi: ukośne, okrągłe i proste. Ukośne charakteryzują przywódców i pewne siebie osoby, które wiedzą, co w życiu chcą. Zaokrąglone brwi oznaczają skoncentrowane osoby. Proste – osoby, które widzą świat w bieli i czerni, a także obracają się w świecie liczb i faktów. Grube i ciemne oznaczają osoby aktywne, o przyjaznym usposobieniu. Natomiast rzadkie i cienkie - osoby zorganizowane.

Nos

Okazuje się, że duży nos można przypisać osobom miłym i energicznym. To urodzeni optymiści z niekończącym się entuzjazmem do nowych rzeczy i doświadczeń. Chociaż zdaniem Theroux im większy nos, tym bardziej jesteś zainteresowany sprawami materialnymi.

- Haczykowaty nos oznacza sukces, a także silną wolę i niezależność. Najczęściej charakteryzują buntownicze osoby, które potrzebują aprobaty innych.
- Osoba z zadartym nosem lubi towarzystwo.
- Spiczaste nosy ujawniają energiczną, samodzielną i ciekawą osobowość.
- Małe, zgrabne noski oznaczają nieśmiałość.
- Wąskie nosy ujawniają irytującą, emocjonalną i nerwową naturę.
- Szeroki nos – ekspresyjna natura, pełna wyrazu.
- Długi nos charakteryzuje osoby rozsądne, z tradycyjnym podejściem do życia. Długi, ale szeroki nos oznacza ludzi kreatywnych, otwartych i impulsywnych. Natomiast długi i wąski cechuje osoby ostrożne i krytyczne.
- Szeroki grzbiet nosa można przypisać osobie energicznej i odpornej, a smukły – delikatnej i uczuciowej. Dla porównania, prosty nosek oznacza dyscyplinę w życiu, świadczy o dużym zorganizowaniu.

Usta

Wąska górna warga oznacza, że dajesz dużo w związku, a cieńsza dolna sugeruje, że boisz się okazywania uczuć. Pełne i okrągłe usta charakteryzują opiekuńcze i wrażliwe osoby. Duże usta mogą świadczyć nie tylko o zamiłowaniu do całowania, ale także o poczuciu humoru i przywiązaniu do luksusu. Małe usta mają introwertycy, a także osoby dokładne i inteligentne. Cechy można także wyczytać z kącików ust: lekko opadające charakteryzują sceptyków, a wznoszące się – optymistki i uwodzicielki.

Wąskie usta oznaczają stabilną osobowość i wskazują na mniej sentymentalną naturę. Zdaniem Theroux im większa jest dolna warga w stosunku do górnej, tym bardziej jesteś logiczna i uporządkowana. Swojego życia nie opierasz na emocjach, ale raczej na rozsądku. Proporcjonalne usta najczęściej symbolizują zrównoważoną osobę. Co ciekawe, Chińczycy wierzą, że symetryczne usta są symbolem szczęścia i powodzenia w życiu.

Chociaż wszystko należy traktować z przymrużeniem oka, to niewątpliwie coś w tym jest.

Tekst na podst. helium.com, mirror.co.uk (ms/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)