Głośno miauczy w nocy? Chce przekazać coś bardzo ważnego

Głośno miauczy w nocy? Chce przekazać coś bardzo ważnego

Dlaczego kot miauczy w nocy? - zdjęcie poglądowe
Dlaczego kot miauczy w nocy? - zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe
14.03.2024 21:22, aktualizacja: 15.03.2024 14:26

Zdarzyło ci się "przyłapać" pupila na nocnych koncertach? Okazuje się, że koty miauczą po zachodzie słońca nieprzypadkowo. Co chcą w ten sposób przekazać?

Niektóre zachowania zwierząt potrafią zaskoczyć. Wiele z nich jednak znajduje wyjaśnienie. Właściciele kotów mogli zostać wybudzeni kiedyś przez swoich czworonożnych przyjaciół, którzy zdecydowali się na późny koncert miauczenia. Co to znaczy, jeżeli zwierzak powtarza tę czynność? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kot miauczy w nocy? Znamy przyczynę

Chyba każdy miłośnik kotów wie, że gdy ów czworonóg stroszy grzbiet lub mocno uderza ogonem o ziemię, chce wyrazić swoje zdenerwowanie, unoszenie ogona w górę świadczy natomiast o rozbudzonym zainteresowaniu. Kiedy zaś pokazuje brzuch - jest gotów do zabawy z osobą, którą obdarza całkowitym zaufaniem. Co natomiast oznacza powracające nocne miauczenie?

Okazuje się, że najczęstszym powodem miauczenia kota, również w nocy, jest... głód. Aby kot nie ściągał nas z łóżka, warto zawczasu wypełnić jego miseczkę. Jeżeli jednak sytuacja będzie się powtarzać, zwróćmy uwagę, czy kociak w ciągu dnia nie je za mało.

Inną przyczyną nocnego miauczenia u kotów jest samotność lub nuda. Behawioryści doradzają, aby zostawić pupilowi na noc trochę angażujących zabawek, które go zajmą na czas, gdy my będziemy spać.

Miauczenie w nocy. Przyjrzyj się swojemu zwierzakowi

Jeżeli powyższe kocie wymagania zostały spełnione, być może nasz pupil jest czymś zestresowany, czuje się z jakiegoś powodu zagrożony lub odczuwa ból. Obserwujmy czworonoga i wyłapmy, co jest jego stresorem. Jeśli miauczenia nie ustają, udajmy się do weterynarza.

Kolejnym powodem nocnych koncertów może być ruja. Kotkom, u których zaczyna się ów okres, lekarz weterynarii może przepisać środki antykoncepcyjne lub poddać zwierzaka sterylizacji. Wówczas o nocnych kocich śpiewach możemy zapomnieć.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta