Głośno miauczy w nocy? Chce przekazać coś bardzo ważnego

Dlaczego kot miauczy w nocy? - zdjęcie poglądowe
Dlaczego kot miauczy w nocy? - zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe

14.03.2024 21:22, aktual.: 15.03.2024 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdarzyło ci się "przyłapać" pupila na nocnych koncertach? Okazuje się, że koty miauczą po zachodzie słońca nieprzypadkowo. Co chcą w ten sposób przekazać?

Niektóre zachowania zwierząt potrafią zaskoczyć. Wiele z nich jednak znajduje wyjaśnienie. Właściciele kotów mogli zostać wybudzeni kiedyś przez swoich czworonożnych przyjaciół, którzy zdecydowali się na późny koncert miauczenia. Co to znaczy, jeżeli zwierzak powtarza tę czynność? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kot miauczy w nocy? Znamy przyczynę

Chyba każdy miłośnik kotów wie, że gdy ów czworonóg stroszy grzbiet lub mocno uderza ogonem o ziemię, chce wyrazić swoje zdenerwowanie, unoszenie ogona w górę świadczy natomiast o rozbudzonym zainteresowaniu. Kiedy zaś pokazuje brzuch - jest gotów do zabawy z osobą, którą obdarza całkowitym zaufaniem. Co natomiast oznacza powracające nocne miauczenie?

Okazuje się, że najczęstszym powodem miauczenia kota, również w nocy, jest... głód. Aby kot nie ściągał nas z łóżka, warto zawczasu wypełnić jego miseczkę. Jeżeli jednak sytuacja będzie się powtarzać, zwróćmy uwagę, czy kociak w ciągu dnia nie je za mało.

Inną przyczyną nocnego miauczenia u kotów jest samotność lub nuda. Behawioryści doradzają, aby zostawić pupilowi na noc trochę angażujących zabawek, które go zajmą na czas, gdy my będziemy spać.

Miauczenie w nocy. Przyjrzyj się swojemu zwierzakowi

Jeżeli powyższe kocie wymagania zostały spełnione, być może nasz pupil jest czymś zestresowany, czuje się z jakiegoś powodu zagrożony lub odczuwa ból. Obserwujmy czworonoga i wyłapmy, co jest jego stresorem. Jeśli miauczenia nie ustają, udajmy się do weterynarza.

Kolejnym powodem nocnych koncertów może być ruja. Kotkom, u których zaczyna się ów okres, lekarz weterynarii może przepisać środki antykoncepcyjne lub poddać zwierzaka sterylizacji. Wówczas o nocnych kocich śpiewach możemy zapomnieć.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także